Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

У юридичної практиці нерідкі ситуації, коли співвласники майна вступають між собою у конфлікти й у подальшому що неспроможні поділити матеріальні цінності – будинки, земельні ділянки, автомобілі, цінних паперів. Неможливість досягнення консенсусу між учасниками часткової власності часто призводить до судових позовів, які потребують додаткового часу та фінансових витрат. Щоб мінімізувати подібні ризики, співвласникам майна слід заздалегідь домовлятися про його поділ у разі непередбачених обставин.

Що таке проект розподілу майна?

Проект поділу спільного майна є письмовим документом, у якому зафіксовані правничий та обов'язки співвласників конкретної речі (розмір частки кожного власника, можливість поділу матеріальної цінності у натуральній формі, терміни, порядок компенсації виплат у разі, якщо частки невідповідні одне одному та інше).

Але не всякий об'єкт підлягає вичленуванню, оскільки це може спричинити зміну його цільового призначення.

Розділ власності у нерухомому майні можливий за умови, що:

 • будівництво зведено відповідно до будівельних норм;
 • відсутні реконструкції/перепланування;
 • об'єкт фактично підлягає вичленуванню частини з наступним присвоєнням кожної їх нової поштової адреси.

Питання про те, чи можливий у тому чи іншому випадку поділ майна, необхідно узгодити з експертною організацією, якою виступає БТІ.

Кому необхідний проект поділу майна?

Особи, які мають намір захистити свої матеріальні інтереси за:

 • одержання спадщини;
 • розірвання шлюбу;
 • приватизації у частках;
 • оформлення угоди про дарування.

Виготовлення проекту поділу майна є актуальним для тих, чиї права були порушені через недосягнення компромісу з іншими співвласниками речі з питання володіння, користування та розпорядження нею.

Коли оформляти проект розподілу майна?

Після того, як представники БТІ схвалять технічну можливість відокремлення об'єкта на частини, заінтересована особа має право замовити вищезгаданий документ на підставі:

1.Угоди про поділ майна;

2. Судового рішення.

У першому випадку співвласники на добровільних засадах домовляються про те, яким буде обсяг участі кожного з них у юридичній долі речі у разі виникнення, зміни чи припинення тих чи інших відносин цивільно-правового характеру.

В угоді обов'язково слід зафіксувати її оцінну вартість. Також необхідно засвідчити правочин нотаріально. Додатково у документі слід відобразити всі ідентифікуючі характеристики об'єкта. У 90% ситуацій фактичний поділ майна поширюється на дачні домоволодіння та земельні ділянки. Рідше підлягають вичленуванню квартири і будь-коли інші види матеріальних цінностей. У стандартних умовах процедура відокремлення об'єкта здійснюється фізично (в будинку встановлюються перегородки, на земельній ділянці – паркани).

У другому випадку питання обсягу правочинів на річ вирішується в порядку судочинства за умови, що співвласники не змогли домовитися, скільки часток кому належить, і який розмір компенсації виплачується у разі їх невідповідності. Розглядаючи справи щодо фактичного поділу матеріальної цінності, представники Феміди виходять з технічного потенціалу кімнат або підсобних приміщень, а також оснащення будинку окремим входом. Зазначена обставина здебільшого нівелює можливість відокремлення квартир у натурі. Що стосується земельної ділянки, то її розділ можливий лише після вчинення аналогічної процедури щодо будинку, який на ньому зведено.

Як виготовляється проект розподілу майна?

Для отримання документа заінтересована особа повинна подати певний пакет документів:

 • громадянський паспорт;
 • ІПН;
 • свідоцтво, що підтверджує право власності на об'єкт;
 • технічний паспорт об'єкту.

Вартість виготовлення проекту визначається з урахуванням кількості наявних паперів у заявника, а також складності та обсягу виконаної роботи.

Можливі варіанти поділу майна

При відокремленні об'єкта, що належить до категорії загального майна, діє правило про те, що учасники мають рівні частини (якщо інше не передбачено договором або нормативними актами). Якщо ж сторони письмово зафіксували, що одному належить 70%, а іншому – 30%, то співвласник із меншою часткою має право розраховувати на грошову компенсацію. У разі коли частину об'єкта можна виділити в натуральній формі, останній може відмовитися від фінансового відшкодування і вимагати фактичного вичленування тієї частки, яка йому належить. Розмір компенсаційних виплат визначається з урахуванням оцінної вартості об'єкта.

Переваги звернення до компанії «Документи»

Замовивши проект поділу власності у нас, ви можете бути впевнені в якості та швидкості виконаної роботи. Команда професіоналів компанії «Документи» береться за справи будь-якого ступеня складності, враховуючи при цьому найменші побажання клієнта, який під час укладання договору заощаджує гроші та час. Причому він звільняється від необхідності відвідувати державні інстанції та особисто брати участь у судових процесах. Фахівці компанії «Документи» готові запропонувати весь спектр юридичних послуг, необхідних для поділу майна, тому клієнту залишиться прийти у призначений час до офісу та отримати обіцяний проект.

Схожі матеріали

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA