Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Авторський нагляд у будівництві: укладання договору авторського нагляду

Авторський нагляд у будівництві – комплекс моніторингових та контрольних заходів, що здійснюються особою, відповідальною за розробку проектної документації. Авторський супровід покликаний відстежувати відповідність проведених робіт заявленому проекту та законодавчим нормам у сфері містобудування та архітектури. Це один із видів послуг, які при потребі може надати проектувальник.

Зміст:

Положення про авторський нагляд у будівництві

Відповідно до чинного законодавства такий контроль здійснюється на підставі запиту забудовника, який має намір вести за будівництвом об'єкта підвищений контроль. Крім того, Держархібудінспекція (ДАБК) може видати ухвалу на ведення нагляду автору проектної документації або конструкторської документації, якщо він підтвердить факт свого авторства. Але, загалом, як показує практика, такий вид діяльності найчастіше ініційований саме з боку замовника для контролю того, що відбувається на будмайданчику та відповідності кінцевого результату запланованому.

Чим відрізняється від технічного — тим, що здійснюється безпосередньо особою, яка має відношення до розробки плану та проекту, містобудівних умов та обмежень, беручи до уваги землевпорядне обслуговування. Здійснення такої діяльності можливе під час будівництва з нуля, перепланування, при капітальному ремонті.

Права та обов'язки обидві сторони регулюють Положення про нагляд від 2003 року, що входять до Державних будівельних норм.

Договір на авторський нагляд за будівництвом

Укладання договору авторський нагляд передбачає типовий договір підряду, який може укладатися з представником проектних організацій.

Хто може здійснювати авторський нагляд: безпосередньо автор проектної документації та дизайну, головний архітектор, головний інженер або представники (виконуючі функції) архітектора та інженера за домовленістю.

Зразок є у відкритому доступі. Угода є контрактом на здійснення переліку послуг, засвідчується нотаріально і є частиною загальної документації.

У чому полягає проведення авторського контролю за ходом будівельних робіт

Проведення авторського контролю за ходом будівельних робіт передбачає детальний моніторинг від моменту розробки проекту до здачі споруди в експлуатацію, а в деяких випадках і спостереження за експлуатацією протягом якогось періоду часу. Відповідальна – згідно з договором – особа стежить за будівництвом об'єкта, капітальним ремонтом, ремонтом квартир та об'єктів зсередини. Здійснює перевірку дотримання містобудівних умов та обмежень та їх відповідність плану. Крім того, контролююча особа уповноважена на внесення змін до проекту з метою її коригування у разі виникнення непередбачених обставин.

Що таке авторський нагляд? Це не лише безпосередньо перевірка, а й своєчасне реагування для того, щоб здійснення проекту було максимально наближено до заявленого варіанту, щоб зрештою архітектура вийшла такою, як вона завізована у проектуванні. Будівництво - динамічний процес, він допускає відхилення від норм і плану, так от оперативна заміна технологій або матеріалів, пропозиція альтернативних варіантів, що максимально підтримують початковий варіант, і є зоною відповідальності здійснює нагляд, що входить до його обов'язків та функцій.

Етапи роботи:

 • регулярне відвідування об'єкта з метою інспекції;
 • Зіставлення проведених робіт дизайн-проекту;
 • Коригування та зміна документації;
 • Консультація будівельників;
 • Ведення журналу;
 • Контроль за виконанням рекомендацій, внесених до журналу;
 • Оперативне усунення невідповідностей та відступів від робочої документації;
 • Допомога у підборі оздоблювальних матеріалів;
 • Погодження із замовником витрат на придбання матеріалів та їх доставку.

У яких випадках авторський нагляд є обов'язковим

Законодавство не визначає обов'язковість провадження такого виду діяльності на будівництві. Це особиста ініціатива замовника (забудовника) при ремонті чи зведенні будівель, щоб максимально співвіднести між собою проектування та реальний результат. Крім того, це не просто контроль за перебігом будівництва, а й значна економія будматеріалів та інших ресурсів.

Така діяльність передбачає гарантійний результат, тому за особою, яка її проводить, закріплюється відносна свобода дій. Етапи перевірок, як правило, мають свій графік та прописуються в договорі. Атестація фіксується у спеціальному журналі. Приклад того, як це робиться, є у відкритому доступі або прописується в угоді.

Наглядач повинен мати достатню компетенцію, щоб завізувати акти прихованих робіт або залучити для цього окремого фахівця. Заповнення журналу - обов'язкове дотримання норм виконання робіт.

Вартість авторського нагляду у будівництві

На такий норматив, як авторський нагляд, ціна визначається індивідуально, залежно від масштабу робіт, складності та розміру об'єкта. Це може бути відсоток вартості будівництва або відсоток від кошторисної вартості конкретної споруди. Скільки відсотків оцінюється послуга — предмет домовленостей між замовником та виконавцем. Якщо робота наглядача регламентується та виконується через лист виконаних робіт, то оплата здійснюється відповідно до договірних та зафіксованих нотаріально позицій. І проектний, і технічний нагляд може здійснюватися однією людиною або різними, враховуючи кваліфікацію та вимоги ділянки.

Укладання договору

Юридична компанія "Документи" допоможе укласти договір авторського нагляду у будівництві на будь-якому етапі. Ми:

 • проаналізуємо нормативні документи, надані виконавцем;
 • наскільки правильно складено кошторис;
 • допоможемо скласти правильну угоду;
 • врегулювати суперечки з підрядником;

При складанні документа ми звертаємо увагу на:

 1. Регулярність перевірок на різних етапах для запобігання невідповідності проекту та об'єкта, що зводиться;
 2. Перевірку пожежної безпеки та дотримання норм захисту навколишнього середовища;
 3. Швидке сповіщення про виникнення складнощів і порушень під час будівництва;
 4. Контроль за усуненням порушень;
 5. Використання способів здешевлення/прискорення будівництва.

Ми допоможемо вирішити будь-яку суперечку і усунути всі нюанси, що виникають в юридичній площі. У разі потреби ми підключимо відповідних фахівців, кваліфікацію яких підтверджує належна ліцензія.

Так ви заощаджуєте час, доручаєте фахівцям роботу, в якій не спеціалізуєтеся, і отримуєте максимальну економію в процесі будівництва або проведення ремонту.

Локація нашої роботи — Одеса та область (Грибівка, Кароліно-Бугаз, Зелений Мис, Совіньйон, Затока, Сосновий Берег та ін.), а також за домовленістю інші регіони України.

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
UA