Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
  • Узаконення самовільних та нових будівель
  • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
  • Оформлення технічних звітів та проектів
  • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Приватизація житла в Одесі

З 1992 року в Україні розпочався процес приватизації державного житла, який продовжується і у 2018 році. Якщо ви ще не скористалися своїм правом отримати квадратні метри в особисте розпорядження або просто не знаєте, з чого почати – досвідчені юристи Одеси з компанії «Документи» допоможуть пройти всі етапи разом, а також розповімо про всі тонкощі цієї процедури.

Приватизація - Це перехід права власності на житло від держави приватним особам. Актуальна для осіб, які мають ордер на квартиру чи інше приміщення. Цей документ підтверджує, що ви є наймачем нерухомості. Також у приватизації житла беруть участь усі особи, які прописані та проживають у квартирі.

Державну програму з приватизації нерухомості було запущено для того, щоб зберегти житловий фонд і посприяти якіснішому його обслуговуванню. На практиці, у громадян виникає багато проблем та труднощів правового характеру, пов'язаних з тим, що законодавча база недосконала. Без допомоги компетентного спеціаліста процедура може затягтися на тривалий час або спричинити багато клопоту.

Об'єкти, що підлягають приватизації

До об'єктів приватизації належать:

  • будинки в селі;
  • квартири у багатоквартирних спорудах;
  • соціальне житло;
  • кімнати та секції у гуртожитках;
  • підприємства нежитлової нерухомості, що передаються у комерційну власність.

У особисту власність неможливо знайти передано:

  • квартири муніципальної власності, що перебувають у аварійному стані;
  • квартири-музеї;
  • житлові приміщення у гуртожитках, що розташовані на території заповідників, військових поселень, дендропарків, ботанічних садів та ін.;
  • будинки в селі та квартири, що розташовані у Чорнобильській зоні відчуження.

Кому і навіщо потрібна приватизація житла та нерухомості?

Приватизація житла відкриває багато переваг перед власником. Він може вільно розпоряджатися нерухомістю, продавати її, обмінювати чи дарувати. Особливо це актуально для приватного сектору та заміської нерухомості, яку завжди хочеться вдосконалювати. Ви зможете змінювати інженерні комунікації, проводити перепланування, будувати на ділянці нові споруди, не порушуючи норм законодавства.

Для держави приватизація державного житла також має переваги. На власників лягають всі обов'язки та витрати на утримання нерухомості та прибудинкової території. До того ж покращити свої житлові умови за рахунок держави стає дуже складно.

Також є таке поняття, як деприватизація. Це обернений процес, коли власник подає заяву на повернення індивідуального житла державі. Може проводитись за ініціативою самого власника або в судовому порядку.

Як приватизувати житло: з чого починати?

Спочатку потрібно вивчити умови приватизації: згідно із законом на людину виділяється 21 квадратний метр площі, яку можна приватизувати безплатно. Якщо відчуження займається сім'я – їй дається ще 10 додаткових квадратних метрів. Додаткова площа оформляється вже на платній основі з розрахунку за кожен квадратний метр.

Отже, із чого почати? Спочатку потрібно переконатись, що у вас є ордер на проживання у квартирі. Перевірте, чи реальна площа вказана в документі. Якщо ні – органи технічної інвентаризації можуть вимагати відновити нерухомість у той стан, який зазначено за документами, за перепланування та додаткові споруди може бути нараховано штраф у встановленому порядку. І це ще один привід звернутися за допомогою до фахівця, оскільки іноді людям важко впорається з усіма тонкощами бюрократичної системи самостійно.

Далі потрібно зайнятися збором та підготовкою пакету документів, починаючи з ЖЕКу чи ОСББ, оскільки частину документів видають саме ці організації. Відповідно до правил, ви пишите заяву на приватизацію за формою 4, відразу берете довідку про склад сім'ї та техпаспорт на нерухомість.

Що потрібне для приватизації нерухомості?

Процедура оформлення права власності на житло відбувається на основі документів на приватизацію. Список однаковий, куди б ви подавати не вирішили. А звертатися потрібно до уповноважених органів, створених місцевим самоврядуванням та місцевою державною адміністрацією, установами та організаціями в оперативному управлінні чи господарському володінні яких перебуває об'єкт.

Перелік необхідних документів:

  1. Заява;
  2. копія ордера;
  3. довідка про склад сім'ї;
  4. технічні документи на житло;
  5. довідка про те, що ви не використали свого права на приватизацію;
  6. додаткові документи, наприклад, довідка про право на пільгову приватизацію або те, що ви використовуєте не всі житлові чеки.

Ці документи потрібні, коли процедуру проводять спеціальні бюро або агентства з доручення від вашої особи. Розглядається заява місяць, після чого комісія приймає рішення на користь особи або відмовляє у приватизації.

Хто має право на приватизацію?

Законом України надано право на приватизацію всім фізичним особам. У ряді випадків площу можуть приватизувати безоплатно:

  • військовослужбовці;
  • ветерани праці (для пенсіонерів встановлені окремі правила);
  • інваліди;
  • сім'ї загиблих під час виконання громадських чи державних обов'язків;
  • багатодітні сім'ї з неповнолітніми дітьми.

Після процедури майно передається у власність та розпорядження фізичним чи юридичним особам.

Вартість послуги з приватизації

Юридична компанія «Документи» вже понад 10 років надає послуги у сфері приватизації житлового та нежитлового фонду фізичними та юридичними особами. Ми знаємо всі тонкощі проведення процедури, наші юристи допоможуть оформити приватизацію відповідно до закону на найвигідніших умовах для вас.

Ціна на послуги визначається індивідуально, залежно від складності та наявності додаткових умов приватизації. Наші офіси розташовані в різних районах Одеси, щоб було зручно знайти кваліфікованого юриста за місцем проживання.

Допоможемо провести приватизацію об'єктів нерухомості в Одесі та області: Совіньйон, Затока, Грибівка, Кароліно-Бугаз, Зелений Мис, Сосновий Берег та інші райони.

Від нас ви отримаєте
  • Правовстановлюючі документи
  • Цінні папери на нерухомість
  • Можливість розпоряджатися своєю
    нерухомістю (продавати, дарувати,
    залишати у спадок)
Заощадите
  • Час
  • Нерви
  • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA