Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Замовити експертну оцінку Вашої нерухомості у ЮК «Документи»

Експертна оцінка нерухомості в Одесі – послуга, з якою стикається практично кожен одесит чи власник майна у місті. Визначення ринкової вартості нерухомості дозволяє її власникам здійснювати будь-які дії у сфері страхування, кредитування та оподаткування, використовувати об'єкт у комерційних цілях. Тут дуже важливо знайти експерта, якому можна довіряти, адже від того, наскільки об'єктивно та правильно проведено процедуру незалежної оцінки нерухомості вартості об'єкта – залежатиме ваш дохід чи збиток.

Зміст:

У юридичній компанії «Документи» працюють лише дипломовані професіонали галузі права, які мають великий досвід виконання подібних операцій та знають усі тонкощі законодавства, а також нововведення. Ми гарантуємо, що оцінку ринкової вартості нерухомості буде проведено законно, об'єктивно і правильно, з урахуванням розташування об'єкта, планування, площі, технічного стану, віддаленості від центру міста та інфраструктури та ін.

Що таке експертна оцінка нерухомості?

Оцінка нерухомості - Це процес визначення вартості об'єкта або конкретних прав суб'єкта на майно. Процедура регулюється статтею 7 ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну майнову діяльність в Україні». Обов'язково експертиза проводиться, коли майно оподатковується, адже сума, з якої він стягується не повинна бути меншою за оцінну вартість нерухомості. Незнання законів населенням, а також некомпетентне проведення експертизи часто використовують шарлатани та шахраї.

Хто має право проводити експертизу?

Проводити оцінку має право лише незалежний експерт (суб'єкт ринкової діяльності), який внесений до Державного реєстру оцінювачів та має відповідний сертифікат. Процедуру проведення експертизи регламентує Закон України №2658-III, в якому також зазначено, що ця послуга не лімітована, але надається на платній основі. Отже, оцінку може проводити:

 • оцінювач приватної організації, який не менше 2 років працював у сфері оцінки майна;
 • спеціаліст фонду державного майна, який має дворічний досвід роботи у цій сфері;
 • поради експертів, які функціонують з урахуванням саморегулівних організацій оцінювачів.

Компанії, які пропонують такі послуги, обов'язково повинні мати ліцензію. Зверніть увагу, що наша юридична компанія має таку ліцензію.

Коли та навіщо потрібна оцінка нерухомості?

Незалежна оцінка нерухомості необхідна щодо багатьох операцій із майном. Так вдається мінімізувати ризики, які завжди виникають при оформленні угод юридичними або фізичними особами.

Найчастіше послугу замовляють:

 • під час підготовки до укладання угоди про купівлю-продаж (для продажу зазвичай замовляє оцінювача продавець);
 • при даруванні;
 • для спадщини;
 • для оренди;
 • виявлення балансової вартості;
 • для страхування;
 • для суду;
 • для іпотеки;
 • з метою оподаткування;
 • проведення лізингових угод;
 • оформлення кредиту;
 • приватизації нерухомості;
 • залучення інвестицій;
 • оголошення суми збитків при пожежах, затопленнях, ДТП;
 • для нотаріуса при оформленні шлюбного контракту та ін.

Як бачите, необхідність оцінювати нерухомість виникає дуже часто. У законодавстві прописані випадки, коли процедура є обов'язковою, а коли – ні.

Обов'язкові причини проведення експертної оцінки нерухомого майна:

 1. У разі відчуження нерухомості або іншої процедури, яка передбачає оподаткування.
 2. Під час укладання договору обміну чи купівлі-продажу будинку/квартири. Незалежний висновок потрібний для нотаріуса, який не має права підтвердити юридичну силу договору продажу без оцінки вартості майна. Зокрема, це пов'язано з тим, що виходячи із суми, яку буде оголошено, нараховується державний податок.
 3. При приватизації та оренді об'єктів державної чи комунальної власності.

Не вважатиметься порушенням, якщо орендується приватна власність, передається майно в заставу, нерухомість отримують у спадок по першій лінії, а також під час укладання договору між близькими родичами.

Як бачите, все залежить від того, навіщо потрібна оцінка, яка мета її проведення. Тут головне, щоб угоди проходили максимально прозоро та законно, щоб сторонні особи не наживалися на людську непоінформованість.

Де знайти спеціаліста в Одесі?

Одеса – курортне місто, в якому багато хто мріє не просто жити, але ще й мати свій бізнес. Звичайно, для цього потрібна нерухомість. Тому послуги оцінювачів дуже потрібні. Юридична компанія "Документи" пропонує вам кваліфіковану допомогу професіоналів у вирішенні будь-якого питання, пов'язаного з оцінкою нерухомого майна. Ми вже більше 10 років надаємо послуги у цій сфері, тому маємо великий досвід вирішення найскладніших ситуацій та знаємо всі критерії, які мають бути враховані під час проведення процедури. Ми не агенція, а юридична компанія, яка гарантує, що надана інформація на закінчення буде на 100% відповідати дійсності, а всі роботи проведені у суворій відповідності до законодавства.

Чому ми найкращі?

 1. Маємо 4 офіси, розташовані в різних районах міста, щоб вам було зручно до нас добиратися.
 2. У нашій команді 20 спеціалістів з вищою юридичною освітою та сертифікатом, що дозволяє надавати послуги з оцінки майна.
 3. Ми ретельно розглядаємо кожну проблему клієнта, щоб знайти її оптимальне рішення та виконати розрахунок з урахуванням вигоди клієнта.
 4. Усі процедури виконуємо самостійно, не турбуючи вас через дрібниці.
 5. Беремося за термінові замовлення, суворо дотримуємось обумовлених термінів виконання роботи.

Наш центр дорожить своєю репутацією, тому всі послуги надає сумління, щоб ви залишилися задоволені і рекомендували нас своїм знайомим.

Підходи до експертної оцінки нерухомості

Експертна оцінка нерухомості може проводитись декількома способами, у межах яких діють свої методики та техніки. Наші оцінювачі використовують такі основні підходи:

 1. Витратний підхід – ґрунтується на прорахунку витрат на створення об'єкта. Наприклад, при будівництві будинку враховується вартість земельної ділянки, будматеріалів, комунікацій та всіх покращень, які були виконані. При цьому вираховується сума зносу та зобов'язань. Ринковий підхід є оптимальним для підприємств, будівель, домоволодінь.
 2. Прибутковий підхід – ґрунтується на розрахунку прибутку у разі продажу об'єкта. Прибутковий метод найпопулярніший, оскільки дозволяє передбачати вигоди, які людина отримає від володіння цією власністю у майбутньому.
 3. Порівняльний підхід – ґрунтується на порівнянні характеристик з аналогічними іншими об'єктами, вартість яких вже відома. Порівняльний метод передбачає наявність подібного за економічними, технічними, матеріальними та іншими характеристиками об'єкта.

Як проводиться експертна оцінка нерухомості?

За новими правилами процедура оцінки нерухомості проводиться у кілька етапів, залежно від завдань, що стоять перед оцінювачем. Для початку експерт вивчає об'єкт: його розташування, інфраструктуру, характеристики, пошкодження, наявність майнових прав. Після вивчення документів відбувається безпосередній огляд об'єкта оцінювачем. Сторони вирішують усі питання, обговорюють умови співробітництва та укладають договір з чітко прописаними термінами та вартістю надання послуг.

Експерт вибирає методи оцінки нерухомості, які найбільше підходять до цього об'єкта, збирає, обробляє всі документи та оцінює його експлуатаційні та технічні характеристики. Усі основні методи, які використовуються при державній оцінці нерухомості, передбачають аналіз ринку виявлення середньої ціни на аналогічні об'єкти.

На останньому етапі виконується остаточний розрахунок з урахуванням основних принципів, критеріїв та стандартів нових правил України зі змінами та доповненнями. Експерти готують остаточний звіт та висновок, який і є експертною оцінкою.

Цей процес дуже відповідальний, потребує знань, умінь та навичок фахівця, тим більше що новий порядок оцінки передбачає низку доповнень до чинного законодавства. Ми знаємо, як зробити оцінку з максимальною вигодою для клієнта, беремося за індивідуальні та масові проекти, розробляючи для кожного клієнта індивідуальну програму.

Види оцінки нерухомості

В оціночній практиці використовуються:

 • кадастрова оцінка – проводиться для оподаткування, ґрунтується на масовій оцінці ринкової вартості об'єкта;
 • податкова оцінка – необхідна визначення суми податку майно;
 • судова оцінка - Висновок використовується в судовій практиці для вирішення спірних ситуацій та при розгляді справ.

Яку нерухомість оцінюємо?

Наші фахівці проводять оцінку житлової та нежитлової нерухомості в Одесі та Одеській області:

 • житлової нерухомості (квартир та заміського житла);
 • торгової нерухомості підприємства чи комерційної компанії;
 • офісної нерухомості;
 • об'єктів бізнесу;
 • нежитлової нерухомості.

Термін дії експертного висновку

Період дії звіту встановлюється індивідуально, залежно від особливостей об'єкта та економічної ситуації в країні, але діє висновок трохи більше 6 місяців. На нашому сайті ви зможете отримати зразок звіту як приклад, а також замовити виконання послуги в експрес-режимі. Найчастіше акт вимагає БТІ чи нотаріус для підписання документів, пов'язаних із нерухомим майном.

Скільки коштує оцінка нерухомості?

Вартість послуг оцінювача обговорюється приватно у процесі переговорів між сторонами. Середні ціни ви знайдете на нашому сайті, а про нюанси зможете дізнатися безпосередньо у спеціаліста.

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA