Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Оцінка вартості квартири в Одесі

Оцінка квартир та приватних домоволодінь - обов'язковий процес при продажу, будь-якій зміні права власності, страхуванні об'єкта, використанні його як банківської застави. До 2014 року оцінка ринкової вартості квартири проводилася територіальними підрозділами БТІ. Останні три роки оцінку вартості квартири покладено на професійних оцінювачів, які мають кваліфікаційне свідоцтво та запис у Державному реєстрі оцінювачів. Компанія "Документи" здійснює весь необхідний пакет процедур для оформлення права власності, в тому числі проводить розрахунок ринкових показників нерухомості.

Зміст: 

Для чого потрібна оцінка квартири

Оцінна вартість відображає реальну ціну об'єкта з урахуванням різних факторів. Податкове експертне оцінювання потрібне переважно для продажу — в решті достатньо кваліфікованого звіту, де відображено її ціну.

Обов'язковою є незалежна оцінка квартири:

 • під час продажу майна, обміні;
 • при приватизації чи оформленні оренди об'єкта, що у держвласності;
 • при відчуженні.

Для нотаріуса довідка про оціночну вартість є основою оформлення угоди. Її відсутність робить нотаріальне засвідчення неможливим.

Ринкова оцінка не передбачає сплати податку, але потрібно:

 • для банку - якщо житло виступає заставою;
 • для суду - у разі шлюборозлучного процесу за допомогою судового позову та поділу майна;
 • для страхової - коли ви страхуєте майно від нещасних випадків;
 • для нотаріуса, що складає договір дарування.

Чи потрібна оцінка квартири при даруванні

Переоформлення згідно з дарчим договором вимагає сплати державного мита та податку, якщо воно передається спадкоємцям не першої черги. У такому разі експертна оцінка потрібна для того, щоб нотаріус міг її нарахувати. Родичі першої черги домовляються про неї самі.

Для спадщини діють самі правила.

Як відбувається оцінка квартири

Коли процедурою займалося бюро інвентаризації, оцінна вартість квартири БТІ була в рази вищою, ніж зараз і часу займала набагато більше. Сьогодні визначити вартість можна онлайн. Виїзд за адресою оцінювача не провадиться. І не потрібно. Ви надаєте спеціалісту необхідну інформацію та пакет документів, на підставі яких програмою прораховується ціна.

Оцінювач надає вам попередній акт оцінки квартири, після чого він затверджується чи оскаржується, якщо з висновком є незгода, і лише після цього готується підсумковий звіт про оцінку ринкової вартості квартири, готовий до подання до відповідних органів.

Щоб оцінити об'єкт максимально всебічно, потрібно надати такі дані:

 • розташування;
 • стан квартири;
 • поверховість;
 • площа;
 • планування;
 • наявність інфраструктури, її віддаленість.

Усе це впливає підсумкову цифру. Рекомендується зробити фотографії, особливо якщо звіт готується до продажу.

Які документи потрібні для оцінки квартири

Щоб оцінка пройшла максимально швидко, підготуйте документи заздалегідь:

Для оцінки приватного будинку знадобиться також наявність акта на землю або договір оренди, якщо такий є.

Оцінка квартири в Одесі

Юридична компанія “Документи” проводить належне оцінювання нерухомості з подальшою видачею документа, що засвідчує. Звіт з оцінки квартири наших фахівців максимально об'єктивний та наближений до умов ринку. Ми враховуємо всі непрямі фактори, які можуть мати значення у процесі підготовки документа. Довідка про оцінку квартири, видана нашими співробітниками, підійде для здійснення будь-яких операцій з нерухомістю, які вимагають визначення її собівартості.

Перед тим, як зробити оцінку, до наших спеціалістів можна звернутися за безкоштовною додатковою або юридичною допомогою. Вони розкажуть усі нюанси, терміни та назвуть оплату.

Як дізнатися вартість квартири

В інтернеті можна знайти спеціальні калькулятори, які навскідку прорахують ціну вашого житла, але як такої сили вони не мають, виступають швидше орієнтиром. Офіційні дані може лише оцінювач. Але собі перед тим, як розрахувати вартість квартири, звернувшись до сертифікованих професіоналів, можна скористатися і даним доступним інструментом.

Варто зазначити, що, окрім зазначених критеріїв у вигляді поверховості та площі, важливе значення мають і мікрорайони Одеси, де розташоване майно.

Скільки коштує оцінка квартири

З того часу, як цим процесом займаються приватні фахівці, які не мають відношення до БТІ, процес значно прискорився і в нашій компанії займає один день. Також подешевшала і сама послуга. Якщо раніше державному підприємству потрібно було заплатити до кількох тисяч гривень, то вартість оцінки квартири сьогодні — 1200 грн (це середня вартість послуги, у кожному індивідуальному випадку ціна прораховується по-різному залежно від випадку клієнта).

Приклад звіту про оцінку квартири

Документ за результатами прорахунку видається встановленого зразка з печаткою та підписом відповідальної особи. Зразок можна запитати, звернувшись за вказаними на сайті телефонами. Або знайти в інтернеті.

Експертна оцінка квартири від юр. компанії "Документи"

Це швидкий та якісний аналіз нерухомості, що відповідає всім нормативним вимогам. Впродовж одного дня ви отримаєте акт встановленого державного зразка.

Скільки дійсна оцінка квартири? Сьогодні термін дії оцінки квартири не перевищує шести місяців.

Юридична компанія “Документи” (регіон діяльності – Одеса та область) працює понад 10 років на ринку України. І крім оцінки нерухомості, надає також послуги з її оформлення, оформлення землі, складання технічної документації, приватизації та участі у судових спорах.

Схожі матеріали

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA