Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
  • Узаконення самовільних та нових будівель
  • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
  • Оформлення технічних звітів та проектів
  • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Згідно з українським законодавством, громадянин має право на закордонний паспорт з народження. Раніше цей документ видавався за чіпами. В даний час застосовуються нові правила, згідно з якими основою для видачі закордонного паспорта дитині є біометричні дані. Цей документ потрібний дітям під час перетину кордону. Нові правила діють із літа 2022 року.

У дитячий закордонний паспорт немає необхідності вклеювати фотографію. Цей документ залежно від віку дитини поділяється на три типи:

  1. Закордонний паспорт для дітей до 12 років. Термін дії цього документа – 4 роки. Документи, отримані на дитину до ухвалення нових законів, залишаються дійсними до зазначеної в них дати. Але переваги безвізового режиму ними вже не поширюються.
  2. З настання 12-річного віку діти здають дактилоскопію. Закордонний паспорт для цієї вікової категорії видається лише за наявності ID-паспорта. Документ, виданий цьому етапі, також має 4 річний термін дії.
  3. Після 16 років діти отримують право оформляти закордонний паспорт на загальних підставах. На цей випадок працюють правила, які застосовуються для дорослих громадян. Закордонний паспорт для цієї категорії видається терміном на 10 років.

Які документи необхідні для оформлення закордонного паспорта дитині?

Загалом для оформлення українського закордонного паспорта дитині необхідно надати її свідоцтво про народження, заповнену анкету. Також потрібно буде заплатити державне мито після відвідування міграційного.

Для оформлення закордонного паспорта дитині в Україні необхідно подати такі документи:

  • заяву на оформлення закордонного паспорта. Можна заповнити та роздрукувати на сайті Міністерства закордонних справ України або отримати у паспортному відділенні;
  • свідоцтво народження дитини. Оригінал чи нотаріально завірена копія;
  • паспорт одного із батьків. Оригінал та копія;
  • фотографії дитини (3,5 4,5 см). Кількість фотографій залежить від вимог конкретного паспортного відділення, але зазвичай потрібно від 2 до 4 фотографій;
  • документи, що підтверджують громадянства батьків та дитини. Якщо один із батьків не є громадянином України, то потрібно подати його закордонник чи інший документ, що засвідчує особу та громадянство;
  • документи, що підтверджують сплату державного мита за оформлення. Вартість паспорта для дітей віком до 16 років становить від 557 до 957 грн;
  • якщо дитина подорожує без батьків, то потрібно надати довіреність від батьків із зазначенням мети поїздки та періоду часу, на який буде надано паспорт.

Додатково можуть знадобитися інші документи, залежно від конкретних обставин. Чи потрібно надати якісь документи можна уточнити в міграційній службі або на сайті Міністерства закордонних справ України.

Необхідні документи у разі якщо один із батьків не хоче давати дозвіл

Не потрібно оформлювати нотаріально засвідчену довіреність від батьків для отримання закордонного документа. Крім того, якщо батьки розлучені, оформити документ дитині може хтось один, з яким неповнолітній за фактом проживає.

Де зробити закордонний паспорт дитині?

Паспорт громадянина для виїзду за кордон для дітей можна оформити у відділенні Міністерства закордонних справ України, а також у міграційній службі. Важливо, щоб у цих установах були спеціальні кабінети з обладнанням для здавання біометричних даних.

Паспорт виготовляється у вигляді книжечки, що має м'яку обкладинку. У паспорті 32 сторінки. Перші сторінки містять дані про дитину та її фотографію. На правому форзаці паспорта є безконтактний електронний носій.

До 16 років дитині в документ не будуть вносити відбитки пальців. Електронний підпис особи також не потрібен у цьому випадку. З віку 16 років можна оформити новий закордонний документ та внести до нього біометричні відомості. Однак на біометрію мають дозволити батьки.

Умови перетину кордону з дітьми в Україні

Перетинати український кордон з особами, які не досягли повноліття, можна. Важливо при цьому мати згоду двох батьків на цю дію. У опікунів обов'язково має бути при собі доручення на супровід дитини. Додаткову інформацію можна отримати у компанії у юристів або звернутися до МЗС, якщо дитина перебуває з батьком закордоном.

З якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт?

Закордонний паспорт дітям в Україні можна оформити з моменту народження. Він видається на 4 роки. А ось для підлітків починаючи з 16 років. Документ видається на 10 років, після чого слід оформити новий.

Документи для виїзду за кордон

Лістинг необхідних документів відрізняється залежно від віку отримувача дитячого закордонного паспорта. Діють такі порядки, якщо дитині менше 12 років:

  • копії паспортів батьків;
    • оригінал свідоцтва про народження;
    • фотографії дитини у форматі 3,5 х4, 5 см, кількість – 2;
    • окрема фотографія формату 10х15 см.

Для подання заяви потрібна присутність обох батьків персонально. Дитина може не відвідувати офіс приймаючого органу.

При оформленні закордонного паспорта для дитини від 12 до 14 років обов'язковою є явка обох батьків, а також самої дитини. Фотографії робляться під час подання заявки. До заявки додаються документи з вищезазначеного списку, за винятком фотографій.

При отриманні закордонного паспорта для дитини від 14 до 16 років його може супроводжувати один із батьків або офіційний опікун. Явка дитини є обов'язковою. Фотографії робляться дома. До заявки додаються копії паспортів батьків плюс свідоцтво про народження дитини або попередній закордонний паспорт. У всіх випадках є внесок за оформлення документа. Квитанції додаються до пакета документів.

Які документи необхідні дитині для виїзду за кордон?

Для виїзду дитини з країни потрібен один із таких документів:

  • ID-картка на дитину;
  • свідоцтво про народження;
  • закордонний паспорт на ім'я дитини.

З огляду на події останніх місяців у країні виїзд дитини з країни спрощений. У разі війни немає потреби у оформленні письмової згоди другого з нотаріальним запевненням. Дитина може залишати країну у супроводі будь-якого родича, який має документ, що підтверджує родинні зв'язки. Якщо дитину намагається вивозити особу не з-поміж родичів, то нотаріальна згода обох батьків обов'язкова.

Виїзд дитини без супроводу дорослих можливий лише з 16 років. Якщо планується групова подорож дітей без батьків, то для перетину кордону необхідний дозвіл з Національної сервісної служби. Діти, які залишають країну за умов воєнного стану, потрапляють під цю категорію.

Якщо громадянин залишає країну з метою подальшого облаштування за її межами, перед виїздом йому потрібно отримати офіційний дозвіл. Цей процес триває близько 3 місяців. Окремої категорії осіб може бути відмовлено у видачі дозволу. До цієї категорії належать військовозобов'язані чоловіки, особи, які володіють державною таємницею, а також злісні боржники за аліментами.

Від нас ви отримаєте
  • Правовстановлюючі документи
  • Цінні папери на нерухомість
  • Можливість розпоряджатися своєю
    нерухомістю (продавати, дарувати,
    залишати у спадок)
Заощадите
  • Час
  • Нерви
  • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA