Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Оцінка земельної ділянки в Одесі

Експертна оцінка землі є наслідком стрімкого розвитку відповідного ринку біля нашої держави. Проведення цієї процедури є обов'язковою умовою для здійснення будь-яких операцій, пов'язаних із власністю даного типу.

Експертна оцінка землі

Компанія «Документи» працює в Україні понад десять років. Однією із спрямованостей організації виступає надання послуг з оцінювання земельного наділу для юридичних та фізичних осіб, які мають право власності. Юристи компанії дозволяють відповісти на запитання: «Скільки коштує наділ?», якщо він розглядає як землі сільськогосподарського призначення чи міські землі.

Головною відмінністю юридичної фірми від конкурентів виступає оперативність виконання взятих зобов'язань, поряд з максимальною достовірністю інформації, що надається. При співпраці з підприємством звіти з оцінки землі будуть отримані в стислий термін. Якщо клієнт залишить запит щодо надання додаткової інформації, вона буде вказана у цьому звіті. Відвідавши наш сайт, можна ознайомитися з відгуками про роботу співробітників та прейскурантів заявлених послуг.

Основне зосередження офісів – місто Одеса. На сьогоднішній день компанія має чотири офіси, що свідчить про затребуваність наших послуг у громадян країни.

Гордістю фірми «Документи» виступає діяльність дипломованих фахівців, які забезпечує точне та якісне виконання зобов'язань перед клієнтами. Приймаючи рішення про співпрацю, у ста відсотках випадків заявник отримує гарантію якості та бажаний результат. Усі юристи компанії проходять постійне підвищення кваліфікації. У своїй роботі ми враховуємо всі зміни у Законодавстві, яке регламентує порядок виконання процедури оцінювання.

Список документів для оцінки землі

При замовленні оцінки землі вам необхідно мати при собі:

 1. Технічний паспорт (нотаріально засвідчену копію чи оригінал), що підтверджує право на володіння вказаним майном;
 2. Фотокопії паспорта та ідентифікаційного коду.
 3. Правовстановлююча документація.

Рівень акредитацій підприємства підтверджено переліком документації:

 • Ліцензія Комітету оціночних робіт України.
 • Сертифікат Фонду державного майна, що підтверджує спеціалізацію.
 • Дипломи оцінювачів, що підтверджують високу професійність кадрів компанії.

Навіщо проводиться оцінювання землі?

У стані нинішнього економічного розвитку країни, оцінка вартості земельної ділянки буде виконана під час укладання угоди з купівлі або продажу або оренди наділу. При необхідності визначення вартості оренди враховують ряд факторів:

 1. Місце розташування. Важливу роль має розвинена інфраструктура та віддаленість від міста. Також варто брати до уваги наявність магістралей і комерційних структур, що забезпечують комфортне проживання в місцевості або районі, що розглядається.
 2. Попит і пропозиція. Прямим фактором, що впливає на процедуру ринкової оцінки землі, є рівень попиту даного виду оренди та кількість існуючих пропозицій у момент ухвалення рішення про проведення такої процедури.
 3. Екологія. На оцінку земельних ділянок впливає екологічна ситуація обраної території.
 4. Рельєф. Перед здаванням майна в оренду розглядають особливості тектонічної будови та рельєфу місцевості.
 5. Заповідники. У разі розташування поблизу заповідників або інших природних зон, внесених до списку територій країни, що охороняються, кінцева ціна буде значно вищою.
 6. Реакційна зона. Відстань або наближеність подібних місць має значення при оцінюванні.

Тобто перед початком процедури необхідно ретельне вивчення показників місцевості, в якій планується здача в оренду земельного паю. Крім цього, одним доказом якісного сервісу є розгляд придатності за доступністю відведення наділу для потреб сільгосппризначення або зведення будівель житлового, нежитлового типу.

Види та способи оцінювання

Орієнтуючись на закони України, що описують проведення подібних робіт, вони бувають двох видів:

 1. Нормативний. Нормативна оцінка землі проводиться під час вступу у спадок, або передачі володіння наділом до рук іншої людини за допомогою «дарувальної». Нормативно грошова – основа для оренди, податків та зборів за використання власності.
 2. Експертна. Необхідністю її здійснення є майбутня купівля чи збут.

Оцінка земель промисловості передбачає нормативну та експертну. У разі проведення маніпуляцій із звичайними ділянками, у 70% випадків, виконується одна з двох.

Для визначення цінності фахівці повинні провести ряд робіт:

 • дослідження ринку нерухомого майна;
 • вивчення тенденцій продажів у кожній із категорій землекористування;
 • оглянути та порівняти недоторкані чи покращені ділянки, які в недавньому часі зазнали угоди з продажу;
 • за необхідності зв'язуватися із власниками майна;
 • розглянути можливість експлуатації та зонування, спираючись на відповідну схему планування;
 • врахувати фізичні атрибути та обмеження на експлуатацію ґрунтових ресурсів.

Процедура оцінювання - складний та трудомісткий процес. Закон України "Про оцінку земель" говорить, що оцінювання проводиться декількома способами:

 1. Спосіб капіталізації доходу. За допомогою даного підходу можна визначити рівень прибутку, який зможе принести наділ за подальшого використання. Застосовується під час перебування майна у господарській чи будь-якій іншій діяльності, що приносить прибуток.
 2. Метод порівняння продажів. Основою методу є порівняння ціни об'єкта з іншим подібним паєм. Застосування такого способу практично забезпечує труднощі як недостатнього розвитку ринку, і навіть слабо розроблених якісних значень коригуючих коефіцієнтів, які впливають розрахунки.
 3. Метод залишку. Враховує рівень можливих витрачених коштів, необхідних для проведення робіт з покращення наділу. Застосовується при перетворенні об'єкта, його мета – визначити можливі витрати на необхідні зміни на краще в майбутньому, орієнтуючись на поточну собівартість подібних послуг на ринку.
 4. Метод парного продажу. Враховує показники поділу території, що розглядається на зони, головним орієнтиром виступає планування або еквівалентна схема планування від місцевого уряду.

Зверніть увагу, обчислення ціни забудованих та незабудованих ділянок проводиться за допомогою методу капіталізації земельної ренти.

Існуючі підходи для оцінки землі в Одесі

Підходи проведення операції оцінювання:

 1. Прибутковий підхід. Зазначений спосіб застосовується у разі використання паю для забезпечення доходу та можливості об'єкта надавати подібну послугу. Вартість визначається за допомогою обліку здатності паю принести дохід за подальшої експлуатації.
 2. Витратний підхід. Об'єднує способи оцінювання вартості нерухомості, основою яких є визначення кількості витрачених коштів. Йдеться про засоби, необхідні відновлення або повного знесення об'єкта з високими показниками зносу для подальшої відбудови з нуля.

Впровадження витратного підходу передбачає проходження декількох етапів:

 • Добуток оцінювання собівартості, орієнтуючись на ринкові стандарти;
 • визначення ціни маніпуляцій, які відновлять будівлю або витрат на зведення новобудов;
 • Оцінювання можливого прибутку для підприємців;
 • Добуток низки розрахунків щодо виявлення зношування;
 • Показник вартості об'єкта.

Кадастрове оцінювання земельної ділянки

Зверніть увагу, за допомогою обчислення кадастрової ціни паю визначається відмітка податку на землю. Прагнення максимального зниження цього показника пояснюється можливістю економити кошти землевласників. Податок на землю є обов'язковим внеском до державного бюджету України. У разі заперечення кадастрового податку, клієнт зможе мінімізувати в кілька разів:

 • величину податку;
 • орендну плату;
 • ціну купівлі чи продажу.

Законодавством України встановлено обов'язкове присвоєння кадастрового номера паю під час зміни власника. Присвоєння номера із зазначенням детального плану територій вноситься до земельного кадастру один раз.

Звертаючись до нашої компанії, з метою перегляду кадастрової вартості землі в Одесі та Одеській області, ми забезпечимо гарантований результат у стислий термін.

Допоможемо зробити оцінку земельної ділянки в Одесі та області: Совіньйон, Затока, Грибівка, Кароліно-Бугаз, Зелений Мис, Сосновий Берег та інші райони.

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA