Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Як приватизувати землю у власність?

Земля є водночас матеріальної цінністю та абстрактним концептом, який показує належність певної території фізичній чи юридичній особі. Приватизація землі дозволяє власникам ефективніше використовувати ресурси, тим самим підвищуючи загальний економічний рівень країни, що є вкрай вигідним для органів влади. На території України передбачено безкоштовну приватизацію земель для певних категорій громадян.

Безкоштовна приватизація землі в Україні: порядок та нюанси

Здобути законне право на безоплатну приватизацію землі на території України може далеко не кожен. Цей привілей доступний лише зі схваленням представників органів місцевого самоврядування, державних установ з питань нерухомості або виконавчих інститутів, що знаходяться поблизу території, що розглядається.

 Категорії осіб, які можуть претендувати на безоплатну приватизацію землі в Україні:

 • Власники українського громадянства
 • Об'єднання власників МКД (багатоквартирних будинків)
 • Житлові та будівельні кооперативи
 • Гаражні кооперативи

Особам, які хочуть скористатися правом безкоштовної приватизації, слід подати заяву до обраної Ради народних депутатів, територіально закріпленої за ділянкою, що розглядається. У документі потрібно вказати характер майбутнього використання землі, географічне розташування, площу, а також сімейний стан власника. Як правило, зразок заяви надається співробітниками обраної установи.

Узгоджена заява дозволяє подати заявку на проект із відведення землі. Цей документ також вимагається узгодити в органах місцевого управління, список яких надається в Раді народних депутатів.

Види земель для безкоштовної приватизації

Приватизація земельної ділянки в Україні має бути обґрунтованою. Тому при запиті власнику потрібно вказати вид території.

Безкоштовно приватизувати можна лише такі типи площ:

 • Ділянки для обслуговування житлових будинків
 • Земельні ділянки, призначені для подальшого будівництва житла
 • Землі, призначені для всіх видів сільського господарства. Це можливо фермерство, садівництво чи овочівництво
 • Площі для будівництва заміських будинків або дачних ділянок
 • Території для індивідуальних гаражів

У деяких випадках допускається безкоштовна приватизація території для тих категорій громадян, які є власниками земельних ділянок упродовж п'ятнадцяти років та більше. Шанси отримати схвалення від органів приватизації значно зростають, якщо громадянин, що звернувся, належить до таких уразливих категорій громадян, як пенсіонери або люди з обмеженими можливостями.

Як оформити землю у власність?

Сам процес оформлення землі у власність не становить особливих труднощів. Проте головна складність, з якою найчастіше стикаються українські громадяни, полягає у непостійності умов та вимог державних інстанцій. Зміни до текстів статей Земельного кодексу вносяться настільки часто, що кожному вдається залишатися хвилі.

Незмінною умовою безкоштовної приватизації землі як в Одесі, так і на території всієї України залишається подання спеціальної заяви до відповідного органу влади. Як правило, це Рада народних депутатів або міська рада населеного пункту, що розглядається. У документі потрібно вказати точну площу земельної ділянки, а також характер її подальшого використання.

Які документи необхідні для оформлення приватизації землі?

Як фізичним, і юридичним особам перед поданням заяви оформлення безкоштовної приватизації землі потрібно підготувати певний набір документів.

Папери, які запитують під час безкоштовної приватизації ділянки:

 • Кадастровий паспорт земельної ділянки, що розглядається.
 • План місцевості, де вказується місце та площа землі для приватизації
 • Цивільний паспорт фізичної особи, що є власником землі
 • Документи, що підтверджують право володіння як самою ділянкою, так і нерухомим майном, розташованим на його території

Після подання заяви та надання всіх запитуваних документів починається аналіз запиту. На цей процес йде від одного до трьох місяців. У більшості випадків приходить позитивна відповідь. Однак відмова також можлива. Підставою для нього зазвичай є невідповідності описаних у паперах параметрів ділянки з його реальними даними.

Етапи безкоштовної приватизації землі

Для різних категорій осіб нюанси процесу безкоштовної приватизації можуть дещо відрізнятись. Проте існує загальний порядок ведення даного процесу, через який зобов'язані пройти всі громадяни, які бажають приватизувати свою земельну ділянку.

Основні етапи безкоштовної приватизації землі в Україні:

 1. Складання спеціальної заявки та подальше складання документа у відповідний виконавчий орган, відповідальний за операції з нерухомістю в даному конкретному районі. Мешканцям Одеси документ необхідно здати до Міської ради. Зразок написання та перелік необхідних документів надають співробітники організації.
 2. Аналіз заяви про безоплатну приватизацію земельної ділянки представниками відповідного органу.
 3. У разі схвалення на приватизацію починається процес збирання чи складання технічних паперів на ділянку. Це платна послуга, яку надають різні землевпорядні організації, які мають спеціальну ліцензію. У середньому ціни не дуже відрізняються у різних регіонах України. Даний етап є свого роду підводним каменем, який показує, що безкоштовний сир і справді буває тільки в мишоловці, і абсолютно безкоштовна приватизація не є можливою.
 4. Після отримання всіх документів власник вирушає до Органів державного земельного кадастру, де відбувається приватизація території.

Відгуки про приватизацію землі у власність

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA