Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Містобудівні умови та обмеження - Це документ, що надає основні вихідні дані архітектурних вимог будівлі. У цьому документі включені показники загальної щільності та поверховості забудови будь-якої земельної ділянки, як приватної, так і державної власності.

Вимоги стосуються всіх об'єктів запланованої будови та мають встановлений законодавством норматив. Виняток становить зведення приватних будинків по будівельному паспорту забудовника та з обмеженням за площею.

Містобудівні умови та обмеження забудови видаються спеціальними уповноваженими органами після подання переліку довідок, засвідчених копій та заяви. Документ видається до закінчення будівельних робіт за відсутності змін, якщо плани та архітектура змінюється, то замовнику необхідно отримати новий документ.

Навіщо потрібні містобудівні умови?

Оформлення документів для забудови необхідно здійснювати:

 • на початку будь-яких будівельних робіт, у тому числі, якщо клієнт не знає, в які структури звертатися
 • при проектуванні розрахунку
 • для надання вихідних даних
 • для проведення будь-якого типу будівництва або демонтажу

Також при добудові частини будівлі, зміні її архітектури, внесенні невеликих споруд до загального плану території, подальшому озелененні.

Порядок отримання містобудівних умов та обмежень

На першому етапі клієнт отримує консультацію про всі необхідні довідки та дозволи. Замовник та проектувальник складають кошторис будівництва з урахуванням усіх вимог, встановлених законодавчими актами, технічними умовами. Після цього готується заява встановленого зразка та пакет документів.

Усі зібрані папери передаються до департаменту містобудування та архітектури, який розглядає заявку, вносить корективи чи затверджує план. Будь-яка відмова мотивується невідповідністю намірів замовника до положень законодавства, що регулює забудову в конкретному районі. Після чого підписаний дозвіл без закінчення терміну актуальності до кінця будівельних робіт видається клієнту, а другий екземпляр зберігається у структурі, що видала дозвіл.

Перелік документів для отримання містобудівних умов та обмежень

 • заява замовника
 • паспорт
 • ІПН та підтвердження права власності на землю

Усі оригінали залишаються у замовника, а копії вимагають нотаріального засвідчення. Якщо будівництво здійснюється юридичною особою, то слід надати відомості про держреєстрацію, статут та витяг з ЄДРПОУ.

З технічних виписок додаються:

 1. Ситуаційний план – місцезнаходження ділянки;
 2. Викопування з топографо-геодезичного плану М 1:2000
 3. Кадастровий план та довідка
 4. Топографічна зйомка або фото ділянки з оточенням
 5. Виписка з БТІ
 6. Розрахунок показників інженерних систем, допустимих меж будівництва, транспортного обслуговування, благоустрою

Цей перелік може змінюватись в залежності від об'єкта та намірів замовника.

Що включають містобудівні умови?

Документ складається із двох основних частин. Текстова частина поділяється на:

 • Загальні дані – паспорт, ІПН замовника, назва та адреса об'єкта, відомості про ділянку (призначення, площу), технічні показники об'єкта
 • Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – характеристики, що обмежують максимальні показники за висотою та відсотком забудови; межі, що регулюють становище нової будівлі щодо наявної архітектури; вимоги щодо благоустрою (охорона культурних пам'яток, облаштування пішохідних зон та транспортних розв'язок).

Також є графічна частина, яка включає довідки, плани та фотографії об'єкта, його розташування на географічній карті та інші додатки візуальної характеристики.

Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності"

Цей закон регулює основи містобудівної діяльності. Містить інформацію про те, які зобов'язання сторін при вимогі та наданні документації, хто займається управлінням у цій сфері. Окремо прописано пункти здійснення містобудівної діяльності на різних регіональних рівнях, особливості планування та фінансування робіт.

Також закон регулює подання повідомлень про початок будівництва і закінчення будівельних робіт, знесення будівель та прийом закінчених об'єктів в експлуатацію.

Терміни та вартість виготовлення містобудівних умов та обмежень.

За наявності всіх відповідностей намірів нормативам виготовлення триває до тижня. Додатковий час може вимагатися для внесення змін до пунктів, які не відповідають законодавству.

Вартість проектів може змінюватись в залежності від типу будівництва, цільових намірів та складності проекту. Зміни архітектури одноповерхового приватного будинку коштуватимуть у рази дешевше, ніж будівництво величезного багатоповерхового комплексу. Деталі можна дізнатись на первинній безкоштовній консультації.

Переваги отримання містобудівних умов від компанії

Компанія «Документи» здійснює виготовлення архітектурних та будівельних дозволів в Одесі.. Фірма має великий досвід роботи та займає одне з лідируючих місць серед компаній БТІ. Переваги для клієнтів:

 • економія часу
 • грамотно складені заяви, план, розрахунки
 • відповідність усіх пунктів чинному законодавству

Професіоналізм співробітників гарантує отримання містобудівних умов та обмежень без доопрацювань та у найкоротші терміни. Консультаційна підтримка надається на всіх етапах співробітництва.

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA