Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Приватизація квартири в Одесі

Для того, щоб стати власником квартири, її потрібно приватизувати. Тоді вона з державної перетвориться на приватну з усіма можливостями та привілеями. Приватизація квартир – процес не швидкий, що вимагає збирання певних документів та їх подання до певного відділу адміністрації міста. Для того, щоб зробити все правильно, можна звернутися до юриста за детальною консультацією. Він пояснить, що таке приватизація та як спростити цей процес.

Чи потрібно приватизувати квартиру?

Більшість житлових і нежитлових приміщень уже приватизовано. Оформити право власності можна не лише на квартиру, а й на кімнату, житловий блок, офіс, підвал - Будь-яку нерухомість.

Навіщо потрібна приватизація квартири?

Щоб мати усі права на площу. По закінченню процесу квартирою можна розпоряджатися як завгодно - продати, закласти, подарувати, заповідати. Той, хто має право на приватизацію, може стати власником лише один раз. У квартирі або кімнаті може бути хтось прописаний згодом. Але це дію також провадиться лише за згодою її власника та інші мають право лише проживати там. Якщо власник помирає – потрібно знайти його спадкоємців. Не приватизованою житлоплощею за умови, що прописані особи відсутні, буде розпоряджатися держава. У процесі приватизації обов'язково беруть участь усі, хто прописаний у квартирі на момент його старту.

Як дізнатися чи приватизована житлова площа?

Це питання найчастіше цікавить спадкоємців померлої людини або того, хто купує житло чи офіс, щоб уникнути шахрайства з боку продавця. Перевірити це можна самостійно, зайшовши до сайту Міністерства юстиції. Слід пройти реєстрацію та сплатити не надто великий внесок. Як варіант отримати таку інформацію можна у Державному реєстрі нерухомого майна – приватизований об'єкт має перебувати у їхній базі. Ідеально буде, якщо туди надійде адвокатський запит – на нього реагують швидше, ніж на заяву приватної особи. Можна звернутися і до нотаріальної контори — найдорожчого варіанту.

Як приватизувати квартиру в Україні?

Рішення стати власником квартири правильне, але слід правильно пройти всі етапи процесу. Помилки в документах та відомостях можуть призвести до проблем, тому консультація юриста перед стартом буде не зайвою. Загалом процедура складається з кількох кроків:

 • Перші кроки – відвідування ЖЕКу. Там слід заповнити документ певної форми (№4). З собою, крім документів, що засвідчують особу, потрібно мати ордер на квартиру та довідку з попереднього місця проживання про те, що власником житла людина поки що не є. Але якщо прописка датується раніше 1993 року – такої довідки можна не брати. Житлова контора надасть технічний паспорт на житло. Крім цього, заповнюється заява про бажання стати власником. Це робиться у присутності всіх прописаних у квартирі та начальника контори – такий порядок.
 • Відвідування приватизаційного відділу адміністрації міста. Туди слід йти із заявою, написаною у ЖЕКу, технічним паспортом, особистими документами та формою №4. Орієнтовний час очікування рішення відділу приватизації – 1 місяць. Закон не допускає перевищення цього терміну.

Правила, за якими можна стати власником квартири в офіційному порядку, практично не змінювалися з моменту ухвалення закону про приватизацію. Додавали лише деякі нюанси. Покрокова інструкція проста, але слід ретельно перевіряти первинну документацію. Помилки в ордері чи інших документах призведуть до перешкод. Досвідчений юрист підкаже з чого почати та які документи знадобляться для оформлення власності на житло. Якщо квартира буде у спільній власності – до процесу оформлення підключаються усі учасники. Якщо хтось із них не має можливості відвідувати інстанції – він може оформити генеральну доручення на ім'я іншого учасника процесу приватизації чи юриста, якщо процедурою займається спеціалізована компанія.

Які документи необхідні для приватизації квартири?

Комплект їх загалом невеликий, але всі документи на квартиру та особисті з нього обов'язково повинні бути присутніми.

Що потрібно?

Знадобляться:

 1. Паспорти чи свідоцтва народження – залежно від того, скільки років учасникам приватизації.
 2. Копії ІПН або необхідні довідки про його відсутність унаслідок відмови.
 3. Заява про бажання стати власником також входить до переліку – вона має бути завірена начальником ЖЕКу.
 4. Документ "форма №4".
 5. Технічний паспорт на квартиру.

До списку документів можуть увійти і додаткові на запит відділу приватизації. У ЖЕКу знадобиться ще й ордер, а якщо прописка була зроблена раніше 1993 року - то довідка про те, що в процедурі такий мешканець раніше не брав участі, а проживав виключно за договором найму соціального. Обов'язково особиста присутність учасників всіх етапах процесу. Втім, можна провести його і за довіреністю. Так роблять, якщо хтось із майбутніх власників не може брати участь у процесі через непереборні обставини (служба в армії, робота за межами держави тощо). Документи для приватизації з 2008 року ухвалюються без обмеження терміну. Але варто поквапитися – адже закон може змінитися, і тоді житло ніколи не стане власним або пакет документів суттєво збільшиться.

Телефонуйте в юридичну компанію Документи та замовте безкоштовну юридичну консультацію, щоб уточнити список необхідних документів для оформлення права власності.

Скільки коштує приватизація квартири?

Повну вартість, яку обійдеться оформлення права власності квартири, прорахувати спочатку важко. Вона залежить від кількості учасників, а відповідно і документів, розцінок на послуги у державних установах та у нотаріусів. Оплата провадиться за квитанціями, виданими в БТІ, ЖЕКу, інших організаціях. Частину розцінок можна дізнатись на сайті Міністерства юстиції. Якщо процесом керуватиме досвідчений юрист – у загальну суму увійде і ціна послуги юридичної компанії. Але гроші, вкладені в процедуру, окупляться з лишком, тому що натомість ви отримаєте право розпоряджатися житлом на власний розсуд.

Терміни приватизації

На право оформлення житлоплощі у власність певних термінів немає – з 2008 року будь-який українець може реалізувати його будь-якої миті, за умови, що раніше він у цьому процесі не брав участі. Заява, яка подається в ЖЕКу, реєструється та засвідчується того ж дня. А при подачі документів до відділу приватизації може виникнути затримка – знадобиться довідка з податкової інспекції, місця колишньої прописки тощо. Але коли всі папери будуть прийняті – договір про право власності має бути виданий за 1 місяць.

Які об'єкти можна приватизувати безплатно?

Не будь-яка приватизація оплачується. Є квартири, які можна отримати у власність абсолютно безкоштовно, не рахуючи витрат на ксерокопії документів. До таких об'єктів належить однокімнатне житло незалежно від його квадратури. Якщо будинок підлягав знесенню, а мешканці були виселені та не отримали за це матеріальної компенсації – нове житло вони також можуть отримати у власність без сплати державних послуг.

Військовослужбовці та сім'ї, у яких троє та більше дітей (багатодітні) також звільнені від оплати процесу. До списку пільговиків, які можуть приватизувати житлоплощу без оплати, входять і інші категорії: учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи, Герої Радянського Союзу або Соціалістичної праці, ветерани ВВВ, інваліди, особи, нагороджені орденом Слави. Список не повний, чи уточнювати має право той чи інший пільговик на звільнення від оплати приватизації слід на місці.

Додаткові умови приватизації

Кожен процес переходу державної власності у приватну індивідуальний та його перебіг залежить від наявності чи відсутності певних нюансів. Наприклад, за наявності трьох дітей у сім'ї приватизація проводиться безкоштовно. Втім, приватизація житла з неповнолітніми дітьми взагалі пов'язана з масою тонкощів, тому варто проконсультуватися із досвідченим юристом на старті процесу.

Його можна почати за умови, що у квартирі проживають два і більше прописаних наймачів. Це обов'язкова умова. Якщо не прописаний, але збирається брати участь – слід прописатися за згодою решти учасників. З моменту набуття права власності той, хто був без прописки, надалі має лише право проживання.

Для початку процесу потрібно багато документів, зокрема й ордер. Але нерідко буває, що він загублений або сильно пошкоджений, а якщо немає ордера, процес загальмується. Слід взяти його копію у ЖЕКу, адміністрації міста чи архіві. Якщо ж він відсутній у всіх перерахованих вище організаціях – без ордера процедура неможлива. Але ви можете довести, що ви маєте право на житло через суд.

Особлива увага приватизації квартири у шлюбі. У спільній власності вона може бути лише при її купівлі, будучи подружжям. Якщо ж житло належало одному з них до шлюбу – при приватизації другий може написати відмову від частки. Брати участь у процесі він зможе, якщо прописаний у квартирі і не має у власності іншого житла. Якщо є власність – чоловік (дружина) автоматично вибуває з-поміж можливих учасників процедури. А у шлюбі з іноземним громадянином тонкощів ще більше.

Непоодинокі ситуації, якщо не згоден хтось із мешканців на приватизацію житла. Причини можуть бути різні, але труднощі виникають однакові – адже це добровільний процес. Охочий може переоформити частину житла на себе і навіть поділити особові рахунки, щоб не сплачувати зайвого. Але для цього йому слід звертатися до суду. Після смерті власника його частина відійде спадкоємцям, а неприватизована державі.

Для початку процесу буде потрібна і довідка про відсутність боргів з комунальних послуг. В іншому випадку за наявності заборгованості у видачі технічного паспорта, а також запевнення заяви можуть відмовити. Це неправомірно. Квартири з боргами по квартплаті приватизуються так само, як і без заборгованості. Можна написати офіційний запит, щоб вказати причину відмови. Можна озброївшись законодавчою базою, пояснити, що, якщо є борг, це не привід не видати потрібних документів. Як варіант – запропонувати укласти договір про реструктуризацію. Щоб не втекти без документів – краще заручитися підтримкою юриста.

Якщо квартири з боргом по ЖКГ приватизуються досить легко – якщо прописаний неповнолітній починаються складнощі. Вони повинні брати участь у процесі у будь-якому разі, але якщо в планах продаж або інші угоди з житлом – дитину слід виписати до початку процесу. Найпростіше оформити право власності на одну людину – менше складнощів буде потім. Але дитину слід виписати у житло, яке не гірше за умовами – це обов'язково. Інакше до справи підключиться служба опіки та процес загальмується надовго. Як оформити виписку/прописку у цьому випадку – підкаже юрист.

Юридична компанія Документи – експертна допомога в Одесі та області!

Часті питання про приватизацію квартири

Відмова від приватизації одного та прописаних у квартирі потенційних власників не позбавляє Вас можливості реалізації Вашого законного права оформити право власності на свою частину квартири. Ці сопкові питання вирішуються виключно у судовому порядку.
Процес приватизації квартири має строки, встановлені на законодавчому рівні, також є момент необхідності певного часу на виготовлення технічної документації. Ми надаємо мінімально можливі терміни із гарантовано позитивним результатом.
Вартість приватизації квартири завжди варіативна. На ціноутворення впливає безліч факторів: розташування, наявність правовстановлюючих документів, відповідність площ і т.д.
У середньому процес приватизації квартири об'єктивно займає 3-4 міс.

Відгуки про приватизацію квартири в компанії «Документи»


Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA