Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Повідомлення про початок будівельних робіт

Без отримання офіційного допуску до проведення будівельних заходів в Україні не можна будувати об'єкти житлового чи нежитлового призначення. Кожен забудовник повинен знати, на будівництво яких об'єктів це правило поширюється і як належним чином оформити повідомлення про початок будівельних робіт (УНСР).

Процес може займати якийсь час. Потрібно зібрати цілий пакет документів. Потрібно буде дізнатися, куди його слід здавати, які можуть виникнути нюанси, у яких випадках від чиновників надходить відмова у видачі дозвільної документації.

Фахівці компанії «Документи» допоможуть пройти всі етапи оформлення вчасно, щоб до призначеного терміну та на законних підставах клієнт зміг розпочати будівництво об'єкта. За потреби надають допомогу у виправленні документів.

Що таке повідомлення про початок будівельних робіт

Повідомлення про початок будівельних робіт – це документ, що дає право на здійснення підготовчих та будівельних робіт. Обов'язкову наявність такого допуску встановлено статтею 36 Закону України про регулювання містобудівної діяльності.

Правові особливості видачі документа:

 1. Якщо підготовчий етап у будівництві не був раніше погоджений із містобудівною наглядовою установою, то в цьому випадку отримати УНСР також необхідно.
 2. Оформлення потрібно лише для будівель та споруд, що належать до певних категорій за класом відповідальності.
 3. Форма бланка та порядок його заповнення, подання до відповідних органів, а також форма повідомлення, призначеного реєструвати будь-які зміни до даних про проект, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Зараз потрібно заповнювати форму, яка зазнала останніх змін 28 квітня 2018 р.
 4. Відповідальність за правдивість та повноцінність наданих відомостей про проект покладається на заявника – особу, яка замовляє державну послугу з видачі прав на забудову. Він також відповідає за проведення робіт без дозволу – приймає та оплачує штрафи (п.8 ст.36).

Без дозволу будувати заборонено (п.2 ст.36). Крім цього документа більше ніяких дозвільних паперів отримувати не потрібно, щоби можна було легально розпочати будівництво. Якщо право на проведення будівельних робіт передано іншій особі, змінилася уповноважена наглядова особа або були внесені зміни до проектної документації або регламенту будівельних робіт, слід повідомити про це підрозділ державного архітектурно-будівельного контролю протягом перших 3-х днів з моменту фіксації змін (п .6 ст.36).

Для чого необхідне отримання повідомлення про будівельні роботи

Оформляти повідомлення про початок будівництва необхідно для подання його до відділу ДАБК – державного архітектурно-будівельного контролю. Це робиться з метою:

 • повідомлення ДАБК;
 • легалізації проведення робіт;
 • одержання основного дозвільного документа – паспорта забудови земельної ділянки;
 • письмового повідомлення інших інспекцій та служб – пожежної, санітарної, адміністрації міста;
 • введення вже збудованого згодом (після законного будівництва) об'єкта в експлуатацію.

Зверніть увагу! На видалення зелених насаджень, вибірку та транспортування сміття після демонтажу колишніх будівель або винесення магістралей інженерних комунікацій повідомлення подавати не потрібно.

Скасувати отримання документа контрольно-наглядова архітектурна установа має право на наступні підстави (п.7 ст.36):

 1. Заявник подав прохання про скасування раніше поданої заявки на отримання дозвільного листа.
 2. До контрольно-наглядової держустанови архітектури надійшла інформація про ліквідацію підприємства, що є замовником будівельних робіт.
 3. Було виявлено порушення під час укладання проектної, містобудівної документації, невиконання умов встановлення обмежень, порушення будівельних регламентів.

Якщо у документації, що пред'являється заявником, виявлено помилки, розбіжності з достовірністю, або виявлено прострочені терміни якогось документа, архітектурний орган має право відмовити у видачі прав на отримання повідомлення про запуск об'єкта у будівництво. Усі дані щодо скасування прав на придбання допуску до будівельних робіт заносяться до Реєстру.

Отримання повідомлення про початок будівельних робіт

У червні 2011 року до законодавства України було внесено суттєві зміни, а саме об'єкти нерухомості були поділені за категоріями. Відповідно до цих категорій тепер слід проводити оформлення документації на нерухоме майно. У
у разі, якщо планується зведення будівлі 1-3 категорій, слід оформити в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю декларацію — повідомлення про початок будівництва. Цей документ оформляється один раз і має чинність у ході всього будівельного процесу.

Які можуть бути труднощі в отриманні цього документа?

Інспектори з Управління державного архітектурно-будівельного контролю можуть відмовити в отриманні документа, якщо при подачі пакета документації на його оформлення було допущено помилок, зроблено порушення.
Реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт займає не більше 5-ти робочих днів.

На яку нерухомість отримувати повідомлення про початок будівництва

Вся нерухомість України з 2011 року поділена на категорії, що відображають клас небезпеки, наслідки її експлуатації або відповідальність забудовника за створення нового об'єкта. Регламент визначено Постановою Кабміну №466 від 13 квітня 2011 р.

Отримувати дозвіл на будівництво потрібно, коли:

 1. Об'єкт належить класу з незначними наслідками (СС1).
 2. Для проведення робіт є будівельний паспорт.
 3. Заходи мають бути заплановані без залучення до проведення субпідрядників.

За будівництво відповідає замовник, генеральний підрядник чи підрядник.

Об'єкти нерухомості, перед будівництвом яких потрібно отримати дозвільний документ:

 • одноповерхові або двоповерхові приватні будинки, котеджі, садиби;
 • одноповерхові або двоповерхові дачні, садові будинки, що окремо стоять;
 • хозпобудови;
 • будови додаткового благоустрою (наприклад, лазні, сауни);
 • гаражі.

Зверніть увагу! При визначенні поверховості мансарди не враховуються. Площа об'єктів, що розглядаються, не повинна перевищувати 500 кв.м.

Які документи необхідні, щоб успішно оформити повідомлення про початок будівництва? проектна документація із планом майбутніх будівель;

  • кошторис;
  • Пояснювальна записка;
  • наказ про затвердження проектної документації;
  • кадастровий паспорт на ділянку землі;
  • план ділянки, в якому відображено всі його параметри;
  • договір з технаглядом та інші необхідні документи з цієї інстанції;
  • правовстановлююча документація на ділянку землі (наприклад, договір купівлі-продажу, дарча або свідоцтво про набуття спадщини);
  • пакет паперів про забудовника;
  • документи про підрядників та домовленості з ними;
  • квитанція про оплату ПДВ;
  • звіти про результати проведення експертизи (на вимогу).
  • пакет документів технічних. нагляду.

Наші фахівці потурбуються про те, щоб до початку будівельних робіт у вас був весь перелік необхідних документів. За початок будівельних робіт без готового повідомлення вам загрожує штраф від 18 до 90 мінімальних заробітних плат.

Повідомити містобудівну Інспекцію про майбутні роботи слід за 1 день до їх старту. Подавати можна через центр адміністративних послуг. Можна скористатися електронною системою, яка дозволяє заявникам задекларувати та узаконити будівельні дії. Після ухвалення запиту з усіма додатками ДАБК вносить повідомлення до Єдиного реєстру документів. Кожен замовник держпослуг може перевірити, чи зареєстровано його повідомлення на сайті ГАСІ України.

Вартість отримання повідомлення про початок будівельних робіт

Заповнення сповіщення про початок будівельних робіт 1000 грн.

Перевага співробітництва з компанією «Документи»

 • економія часу;
 • оформлення без стресів;
 • економія грошей;
 • гарантований позитивний результат – повідомлення ухвалять в Інспекції;
 • безкоштовні консультації;
 • можливість представництва інтересів клієнта у інстанціях.

Компанія «Документи» допомагає правильно заповнити бланк повідомлення та зібрати всі необхідні документи, які потрібно додати до нього. Тут важливо дотриматися всіх термінів подання документації, заповнити форму без помилок і прикріпити до неї всі потрібні папери. Завдяки компетентності та оперативності наших фахівців ви зможете швидко все оформити, а потім вчасно подати пакет паперів у ДАБК та розпочати проведення будівельних заходів точно у термін.

Це дає можливість клієнтам без клопоту розпочинати будівництво, як було заплановано за умовами проекту та домовленостями з підрядниками. Точна офіційна назва установи, куди подається повідомлення в Одесі – це Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області).

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA