Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Юридична компанія «Документи»
 • Узаконення самовільних та нових будівель
 • Видача дозвільних документів на проведення будівельних робіт
 • Оформлення технічних звітів та проектів
 • Оформлення будь-яких документів власності на будинок та земельну ділянку
Консультація провідних юристів безкоштовно
Правовий аналіз документів

Для початку потрібно зрозуміти, що має на увазі приватизація землі. Приватизація землі – це безоплатна передача земельної ділянки від органу державної влади чи органу місцевого самоврядування (сільська, селищна чи міська рада).

Зміст:

 1. Які земельні ділянки можна отримати безкоштовно?
 2. Оформлення земельної ділянки
 3. Куди звертатись при приватизації земельної ділянки під сад чи город?
 4. Реєстрація земельних ділянок, що перебувають за межами населеного пункту
 5. Як оформити земельну ділянку?
 6. Вартість оформлення землі у власність та строки реєстрації землі
 7. Скільки коштує оформлення документів на землю в Україні?
 8. Порядок оформлення земельної ділянки у власність
 9. Які документи необхідні для оформлення землі у власність?
 10. Коли оформляється технічна документація на грішну землю?
 11. Що робити, якщо земля взагалі без документів і у вас немає прав на земельну ділянку?
 12. Як оформити орендовану землю у власність?
 13. Приватизація землі під будинком. Якщо будинок вже у власності
 14. Приватизація землі під будинком, без документів на ділянку
 15. Часті питання про оформлення землі

Які земельні ділянки можна отримати безкоштовно?

Норми безкоштовної передачі землі у власність:

 1. ОСГ (город) – до 2,0 га.
 2. ОЖБ (під забудову):
  • у селі – до 0,25 га;
  • у селищі – до 0,15 га;
  • у місті – до 0,10 га.
 3. САД (садівництво) – до 0,12 га.

Оформлення земельної ділянки

Оформлення землі починається із того, що визначається розпорядник земельної ділянки. За законом, розпорядник також називається власником.

Куди звертатись при приватизації земельної ділянки під сад чи город?

Якщо ваша ділянка знаходиться в межах населеного пункту, і ви хочете приватизувати її під садову ділянку, город чи розміщення житлового будинку, необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування.

Реєстрація земельних ділянок, що перебувають за межами населеного пункту

Реєстрація земельних ділянок, які перебувають за межами населеного пункту, складніша, оскільки розпорядників може бути кілька. Якщо земля має сільськогосподарське призначення, потрібно йти до Головного Управління Держгеокадастру. Якщо цільове призначення під будівництво дачі – до районної державної адміністрації. Людині без спеціальних знань важко розібратися у всіх тонкощах, тому наша компанія допомагає в оформленні землі.

Як оформити земельну ділянку?

Після того, як ви визначили розпорядника земельного паю, необхідно написати заяву. Це обов'язковий крок, який передбачає оформлення землі у власність. Заява заповнюється за зразком, і в ньому ви або просите дозволу на розробку документів на землю (Клопотання: «Прошу надати мені дозвіл на розробку документації із землеустрою…»), або прохання надати вам права власності на земельну ділянку (Заява: «Прошу надати мені безоплатно у приватну власність земельну ділянку…»).

До заяви для оформлення землі необхідно додати:

 • паспорт
 • ідентифікаційний код
 • викопування, на якому чітко видно межі та розташування ділянки землі

Викопування можна зробити самостійно, але краще звернутися до спеціального центру.

Вартість оформлення землі у власність та строки реєстрації землі

Після того, як ви отримаєте дозвіл, потрібно зайнятися пошуком землевпорядної компанії. Нині їх досить багато, і не зрозуміло, куди звертатися. Однак єдина важлива умова – у числі співробітників компанії має бути як мінімум два сертифіковані інженери-землеупорядники.

Скільки коштує оформлення документів на землю в Україні?

Ціна на технічну документацію на земельну ділянку нижча, ніж на проект відведення земельної ділянки, при цьому вона швидше та простіше робиться.

Після погодження документації, реєстрації в кадастрі та отримання всіх дозволів ви звертаєтеся до реєстраційної служби. З собою потрібно взяти паспорт та рішення про передачу земельного паю вам у власність. Сплативши звичайну таксу податкового збору, яка складає 120 грн, ви отримуєте у 14-денний строк Свідоцтво про право власності. Якщо сплатити подвійну таксу – 240 грн, то Свідоцтво видадуть у 5-денний термін. Вся процедура від першого кроку займає від 4 місяців до року. В обласних центрах набагато довше, ніж у великих містах.

Наша компанія знаходиться в м. Одеса (Україна) та має 4 офіси в різних районах. Ми з радістю позбавимо вас паперової тяганини та помилок, яких можна припустити при зборі документів. Ми займаємося оформленням землі вже протягом 10 років, знаємо, з якими труднощами стикаються бажаючі приватизувати землю, і готові допомогти у вирішенні цього питання, скоротивши терміни реєстрації землі до мінімальних.

Порядок оформлення земельної ділянки у власність

Отримання свідоцтва на право власності землі – тривала та непроста процедура, тому важливо все зробити правильно.

Порядок оформлення земельної ділянки у власність:

 1. Визначити розподільника.
 2. Заповнити заяву.
 3. Подати заяву.
 4. Отримати дозвіл на розробку землевпорядної документації.
 5. Пошук та вибір землевпорядної компанії, підготовка документів.
 6. Погодження документації та реєстрація у кадастрі.

Якщо вам необхідно терміново оформити земельну ділянку, а ви не знаєте з чого почати, зверніться до нашої компанії, ми заощадимо ваш час та нерви і проведемо всі процедури замість вас.

Які документи необхідні для оформлення землі у власність?

Для державної реєстрації земельних ділянок у власність необхідно мати такі документи:

 • Паспорт
 • ІПН
 • Документ, що підтверджує виникнення або перехід права власності та дану ділянку (наприклад, Державний акт, договір купівлі-продажу, рішення суду тощо).

Види землевпорядної документації, яка потрібна, щоб отримати держакт на землю:

 • технічна документація;
 • проекти землеустрою.

Технічна документація на землю оформляється, якщо:

 1. Визначено межі ділянки (наприклад, є договір на оренду землі).
 2. Є документи додому, що знаходиться на ділянці.

Що робити, якщо земля взагалі без документів і у вас немає прав на земельну ділянку?

Якщо ділянка перебуває у полі, чи його межі не сформовані, тобто. якщо немає документів, які можуть це підтвердити (наприклад, акта на землю), немає документів на будівлю, розроблятиметься проект відведення земельної ділянки. При цьому, якщо на ньому планується будівництво, необхідне узгодження з районним архітектором та перевірка на відповідність містобудівної документації (Список документів надається архітектором).

Як оформити орендовану землю у власність?

Оформлення орендованої землі має свої нюанси і необхідно визначити правильний порядок дій. Переведення земельної ділянки з оренди у власність можливе лише за таких умов:

 1. Якщо земля в оренді, її цільове призначення під ІЖС, на ній збудований та введений в експлуатацію будинок, що перебуває у власності.
 2. Якщо ділянка, що знаходиться в оренді, має цільове призначення для садівництва, і на ній є такі будівлі, як гараж, лазня або сарай, при цьому вони знаходяться у власності, а сам пай в оренді розташований у межах населеного пункту.

Питання, що стосуються оренди землі та її подальшого оформлення, краще вирішувати за допомогою фахівців. Наша компанія допоможе вам оформити право власності на ділянку, яку ви брали в оренду, без зайвих нервів та втрати часу.

Приватизація землі під будинком. Якщо будинок вже у власності

У більшості випадків, якщо необхідно приватизувати землю під приватним будинком, проект відведення земельної ділянки не вимагається. Вам потрібно буде лише оформити технічну документацію, це робиться досить швидко і коштує недорого, навіть якщо звертатись до професіоналів. Оформляється вона лише тому випадку, якщо межі ділянки сформовані, й у наявності є правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості, розташований на земельному паї, тобто. якщо земля перебуває під житловим будинком.

Приватизація землі під будинком, без документів на ділянку

У тому випадку, якщо земля знаходиться під будинком, на який у вас є свідоцтво про право спадщини, договір купівлі-продажу чи інші документи, але немає жодних документів на саму ділянку, і її межі ніде не зареєстровані – потрібно робити проект.

Допоможемо отримати право власності на землю в Одесі та області: Совіньйон, Затока, Грибівка, Кароліно-Бугаз, Зелений Мис, Сосновий Берег та інші райони

Часті питання про оформлення землі

Для визначення вартості необхідно провести детальний правовий аналіз, оскільки на ціноутворення впливає ряд факторів, які необхідно врахувати: місце розташування ділянки, її цільове призначення, що проходять через ділянку лінії комунікацій, червоні лінії, наявність будов на ділянці тощо.
Ми працюємо на гарантовано позитивний результат у найкоротші терміни. Про мінімальні терміни приватизації тієї чи іншої земельної ділянки ми Вам повідомляємо після повного правового аналізу Вашого питання.
Для визначення термінів приватизації земельної ділянки потрібний детальний правовий аналіз питання. Виходячи з досвіду аналогічних справ терміни можуть змінюватись від півроку і вище.
Приватизувати земельну ділянку можна двома способами. Ви можете брати участь у приватизації однієї ділянки удвох і бути за підсумком власником частки від цього ділянки, тобто. утворюється загальна пайова власність. Також ви можете попередньо визначити порядок користування земельною ділянкою та приватизувати кожну свою частину окремо.
Так, за попередньою домовленістю та визначенням роду Вашого питання ми можемо надати Вам виїзд юриста на об'єкт.
Поки Ви не приватизували земельну ділянку, Ви є лише користувачем земельної ділянки, тобто розпоряджатися нею Ви не зможете. Приватизація дає можливість продати/подарувати земельну ділянку, у тому числі й усі будівлі на земельній ділянці; законно збудувати будинок; розділити ділянку тощо.

Від нас ви отримаєте
 • Правовстановлюючі документи
 • Цінні папери на нерухомість
 • Можливість розпоряджатися своєю
  нерухомістю (продавати, дарувати,
  залишати у спадок)
Заощадите
 • Час
 • Нерви
 • Гроші
Замовте безкоштовну юридичну консультацію
Чому нам довіряють
100%
Гарантія результату
10 років
Досвід роботи
8
Офісів в Одесі
5572
Будинки, введені в експлуатацію
Як ми працюємо?
Ви заповнюєте форму
Ми вам передзвонюємо
Надаємо безкоштовну юридичну консультацію
Ви отримуєте місяці заощадженого часу та здоров'я
Ми вирішуємо вашу проблему, не турбуючи вас через дрібниці
Ми укладаємо з вами договір
Контакти
Подивитись на карті Одеси
UA