Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Купили квартиру, що далі?

Що робити одразу після покупки квартири

Купивши квартиру в Одесі або Києві, необхідно відразу ж зробити ряд дій. По-перше, одразу ж оформити право власності. Щоб пройти всі етапи швидко та без зайвих витрат, необхідно звернутись до компанії «Документи».

Що робити одразу після покупки квартири

Оформлення права власності на квартиру

Для оформлення права власності на квартиру необхідно звернутися з письмовою заявою до нотаріуса або до центру адміністративних послуг. Разом із заявою майбутній власник подає комплект довідок та виписок, який йому необхідно підготувати заздалегідь.

Щоб заощадити час та гроші, для оформлення права власності на іпотечну квартиру у Києві чи Одесі та підготовки комплекту необхідної документації, потрібно звернутися до компанії «Документи». Юристи окремо проконсультують клієнта з питань, що виникають.

Супутні послуги

Прописка в Одесі та укладання договору про обслуговування в ОСББ

Прописуватись у новій квартирі чи ні – вирішує сам власник житла. Законодавчих норм, які зобов'язують відразу після покупки стати на міграційний облік, немає. Але якщо рішення про реєстрацію прийнято, необхідно звернутися до Центру адміністративних послуг. Послуга надається 7 календарних днів.

Заявник повинен надати:

  • Письмова заява.
  • Документ, у якому буде проставлено штамп про реєстрацію.
  • Свідоцтво про право власності на об'єкт нерухомості, що заявляється.
  • Якщо заявник військовозобов'язаний, йому також необхідно пред'явити військовий квиток або посвідчення про прописку.
  • Квитанція, що підтверджує оплату державного мита за вчинення реєстраційних дій.

Компанія «Документи» допомагає в оформленні прописки у новій квартирі. Якщо власник дає згоду, то у нове житло прописуються члени його сім'ї та треті особи.

Після реєстрації права володіння на нове житло необхідно повідомити компанію, яка обслуговує будинок у плані комунальних послуг. З ними необхідно переукласти договір на постачання комунальних послуг. Усі дії робляться для переоформлення особового рахунку нового власника.

Щоб змінити особовий рахунок нового власника, йому необхідно узаконити відносини з ресурсопоставляющими компаніями:

  • Із постачальником електроенергії.
  • Гази та води.
  • З ЖЕК чи ОСББ.

Переукласти договір з ОСББ досить просто – достатньо надати комплект довідок та виписок на житло, підтвердити зміну власника. Юрист видасть новий договір, який слід уважно прочитати. Аби не потрапити «в халепу» рекомендується запросити із собою юриста компанії «Документи». Якщо в договорі з ОСББ є «підводне» каміння, професіонал їх виявить.

Як переоформити рахунки на комунальні послуги?

Тепер потрібно оформити новий договір з кожною ресурсопостачальною компанією, то потрібно буде відвідати абонентський відділ у години роботи. І щоразу надавати:

  • Паспорт власника квартири.
  • Документ, виходячи з якого право власності виникло. Якщо квартира купувалась, то це договір купівлі-продажу.
  • Свідоцтво про зареєстроване майнове право.
  • Технічна документація на куплене житло.
  • Довідка про те, що надано ідентифікаційний номер.
  • Виписку про кількість осіб, які прописані у квартирі.
  • Можуть вимагати інші документи.

Що буде, якщо не переоформити особовий рахунок? Рахунки на оплату комунальних послуг приходитимуть на ім'я колишнього власника. Після оформлення документів на нерухомість відомості про нового власника автоматично не передаються до постачальників комунальних послуг та обслуговуючих компаній.

Якщо новий власник не платитиме за рахунками, борг виставлять колишньому власнику. Він без проблем доведе, що квартиру було продано і тепер у неї новий власник. Весь борг із комунальних платежів, а також штрафи та пені все одно доведеться платити новому власнику.

Переоформлення рахунків в Одесі рекомендується довірити компанії "Документи".

Етапи переоформлення рахунків на квартиру, кімнату чи будинок

Щоб змінити власника особового рахунку під час оплати комунальних послуг, необхідно:

  • Прописати у новій квартирі.
  • Відвідати ОСББ або ЖЕК, надавши комплект довідок та виписок. тут видадуть книжку на оплату квартплати, дадуть довідку про кількість прописаних у приміщенні. Вона необхідна надання в інші інстанції.
  • Тепер потрібно підійти до ресурсопоставляючих компаній, надати їм необхідні документи (залежить від постачальника послуги).
  • Після перевірки буде видано договір на підпис. Потрібно уважно прочитати.
  • Підписати готельний договір із кожним постачальником комунальних послуг.

Переоформлення рахунків на воду та електричні мережі

На воду та подачу електрики у нову квартиру необхідно укласти новий договір. Із окремим постачальником окрема угода. Також потрібно буде принести документи.

Як переоформити особовий рахунок у ДПЕК Одеські електромережі на своє ім'я?

Необхідно укласти угоду з двома організаціями - з тією, яка розподіляє електрику, і з тією, яка їм постачає. Спочатку потрібно укласти договір щодо розподілу, а потім щодо електропостачання.

Для переукладання договорів необхідно мати при собі:

  • Паспорт власника
  • Свідоцтво, що підтверджує право власності.
  • Документ, на підставі якого воно виникло.
  • Технічна документація.

Це основний комплект, який необхідно надавати у всі ресурсні компанії. Для укладання договору з електроенергії, крім цієї документації, додатково слід надати:

  • Оригінал та копію паспорта на електролічильник.
  • Показання на момент відвідин клієнтського відділу.

Ці дані вносяться до нового договору. Платити новий власник буде саме з тих показань, які він надасть.

Як переоформити особовий рахунок на воду в Одесі, перелік документів

Потрібно відвідати абонентський відділ водоканалу. Крім основного комплекту документів потрібно принести довідку про кількість прописаних у житловому приміщенні. Отримати її в Центрі адміністративних послуг безкоштовно. Відповідно до кількості прописаних у квартирі людей, нараховуватиметься споживаний обсяг води.

Якщо у приміщенні стоять прилади обліку водних ресурсів, то працівникам абонентського відділу для укладання договору необхідно надати оригінали та копії технічних паспортів. Також потрібно записати свідчення та передати їх.

Переоформлення теплопостачання та газу

Опалення у житловому приміщенні та газ також потрібно перевести на нового власника. Потрібно відвідати в години роботи абонентський відділ кожної ресурсної організації.

Як новому власнику житла укласти договір із "Одесагазом"?

Ситуація аналогічна до електропостачання – потрібно укладати 2 договори. Один на розподіл газу, другий – на постачання. Насамперед, підписується угода на розподіл, і лише потім на газопостачання.

Плата за газ вважається залежно від кількості прописаних у квартирі. Тому для укладання договору на нового власника слід надати довідку про кількість зареєстрованих на даній квартирі.

Якщо в житловому приміщенні стоїть лічильник на газ, то порядок дій такий:

  • Відвідування ресурсної компанії.
  • Укладення договору на газорозподіл.
  • Виклик фахівця газової служби для перевірки лічильника газу та зняття показань.
  • Укладення договору на газопостачання.

Можна подати документи онлайн, потім у призначений час підійти з оригіналами та підписати договір. Так буде швидше! Компанія «Документи» надає допомогу у переоформленні договорів на комунальні послуги.

Як переоформити рахунки на теплопостачання, які потрібно надати документи?

Комплект документів стандартний:

  • Паспорт власника
  • Документи щодо власності на житло.
  • Документи, виходячи з яких виникло майнове право.
  • Технічна документація на квартиру.

Додаткових довідок та виписок надавати не потрібно. Потрібно відвідати ресурсопостачальну компанію у години прийому. На підставі наданої документації буде складено новий договір, який потім потрібно буде підписати.

Можна надіслати цифрові копії документів електронною поштою. У призначений час підійти та підписати договір.

Прописка у квартирі та зміна замків

Власник самостійно приймає рішення – чи прописуватись йому на новій житлоплощі чи ні. Законодавчих норм, що відображають обов'язкове постачання на міграційний облік у купленому житлі, немає. Якщо власник вирішив прописатися, потрібно відвідати Центр адміністративних послуг.

Члени сім'ї нового власника, а також сторонні люди можуть зареєструватися на новій житлоплощі з дозволу власника. Згода оформляється письмово, запевняти у нотаріуса немає потреби. Діти прописуються без згоди.

Важливо розуміти, що якщо у новому житловому приміщенні не стоять прилади індивідуального обліку споживання ресурсів (води та газу), то плата буде розраховуватись, виходячи з кількості осіб, зареєстрованих у квартирі. На кожного прописаного є норма споживання, від неї відштовхуватимуться під час розрахунку щомісячної плати.

Якщо прилади обліку стоять, кількість прописаних в квартирі людей не грає ролі. Плата за ресурс розраховуватиметься, виходячи з фактичного споживання. Потрібно своєчасно передавати свідчення лічильників в ресурсну компанію.

Ще один важливий момент! Якщо квартира купувалась на вторинному ринку, і в неї раніше вже були господарі, рекомендується замінити замки. У колишніх власників, напевно, залишився комплект ключів. Щоб уникнути непорозумінь, замки та ключі рекомендується змінити.

Навіть якщо квартира купувалась у новобудові, жити з дверима та ключами від забудовника не безпечно. І двері, і замки підлягають повній заміні. Комплекти ключів мають бути лише у тих, хто живе у квартирі.

Якщо виникають складнощі з оформленням права власності, підготовкою документів, переукладанням договорів з постачальниками ресурсів, необхідно звертатися за юридичною допомогою. Компанія «Документи» надає допомогу власникам на всіх етапах підготовки та переоформлення квартири як під час купівлі, так і відразу після операції.

Для отримання послуги необхідно проконсультуватися із спеціалістом. Слід записатись на першу консультацію до компанії «Документи». При необхідності після розмови з юристом укладається договір, в якому прописуються нюанси співробітництва, включаючи вартість послуг.

UA