Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Оформлення житла на двох власників

Оформлення житла на двох має певні юридичні аспекти. Залежно від підстав придбання власності відрізнятимуться процес оформлення документів та їх перелік. Існують відмінності при оформленні спільної часткової та спільної сумісної власності.

Оформлення житла на кількох власників

Найчастіше без допомоги досвідчених юристів покупцю з продавцем доводиться довго розумітися на всіх тонкощах проведення угоди на законних підставах. Юридична компанія «Документи» в Одесі надає послуги з оформлення будь-якої документації на житлові приміщення та земельні ділянки. Консультація юристів безкоштовна.

Переваги оформлення житла на кілька осіб

Купівля житла у шлюбі дає рівні права володіння та розпорядження ним чоловікові та дружині. Навіть якщо документи оформлені на одного з них. Незареєстрованим офіційно людям, які не є подружжям, необхідно оформлювати свою частку окремо. Адже власник – це людина, яка має повне право на володіння, використання та розпорядження майном, ведення будь-якої дозволеної законом діяльності. А отже, будь-якої миті може його продати або подарувати. У разі спільної власності зробити це без згоди інших власників буде неможливо.

Супутні послуги

Які об'єкти нерухомості можна оформити на кілька осіб

Житлове законодавство України допускає можливість оформлення нерухомості на двох та більше осіб. У разі власність вважатиметься загальної. Закон не обмежує можливих причин оформлення житла у спільну власність. Найчастіші ситуації:

  • будинок один, спадкоємців кілька;
  • приватизація квартири на кілька осіб;
  • придбання майна у шлюбі;
  • спільне будівництво тощо.

Головне щоб угода була оформлена з використанням договору (купівлі-продажу, міни, дарування, набуття спадщини тощо) і не суперечила законам. Допускається не лише оформлення будинку на двох власників, а й іншого майна, що входить у спадок та/або використовується у господарстві.

Куди звертатись для виділення частки у квартирі? 

Для внесення інформації про зміну власника нерухомості у «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно», необхідно зареєструвати правочин у нотаріуса або подати документи через Центр адміністративних послуг. Другий варіант дорожчий, нотаріуси найпоширеніші. Звертаючись до юридичної компанії, ви зможете уникнути не тільки очікування черги та необхідність відвідування уповноваженого органу. Але й процес збирання всіх необхідних документів.

Вкажіть ваш номер телефону через форму зворотного зв'язку і наші фахівці практично миттєво передзвонять вам. Ми допоможемо уникнути зайвих юридичних зволікань та проявів бюрократизму. У рази полегшимо та прискоримо процес оформлення квартири на двох власників.

Перелік документів для поділу майна на кілька осіб

Нотаріусу або спеціалістам Центру адміністративних послуг необхідно надати:

Кожна ситуація оформлення нерухомості є індивідуальною. Відповідно, і список необхідних документів може значно збільшитися.

Етапи оформлення часткової власності будинку чи квартири

Умовно розділити всю процедуру оформлення будинку на двох власників можна поділити на три етапи:

  1. Перевірка документів продавця та підтвердження законності його права на розпорядження нерухомістю.
  2. Збирання необхідних довідок та підготовка копій документів, що вимагаються законодавством для оформлення права власності на нових власників залежно від підстав придбання житла (довідки з ЖЕКу, документи про успадкування, довіреність, згоду від інших власників тощо). Повний список можна взяти в уповноваженій організації залежно від вашої ситуації.
  3. Оплата всіх необхідних мит та звернення до уповноваженої інстанції для реєстрації права спільної власності майбутніх власників.

Скоротити всю процедуру можна до одного етапу – просто звернутися до нашої юридичної компанії «Документи». Фахівці зроблять все за вас, навіть якщо будь-яких документів не вистачатиме.

Які можуть виникнути труднощі при оформленні сумісної власності 

Розрізняють два види спільної власності – пайову та спільну. У першому випадку розмір частки кожного співвласника визначено договором чи іншим документом (наприклад, рішення суду під час розлучення). Загальна спільна власність передбачає дольового поділу. Майном користуються разом і розпоряджатися ним можна лише за взаємною згодою всіх власників.

Порядок переоформлення спільної та пайової власності відрізняється. У кожному випадку є свої юридичні аспекти. Перш ніж оформляти правочин, необхідно проконсультуватися з фахівцями. На офіційному сайті юридичної компанії «Документи» можна замовити безкоштовну юридичну консультацію щодо оформлення нерухомості в Одесі.

UA