Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Відновлення документів на нерухомість

Багато громадян не зневажливо ставляться до своїх паперів, не зберігають їх належним чином, втрачають або призводять до непридатного стану. Звичайно, відсутність правовстановлюючих документів ніяк не впливає на право власності власника, але їхня відсутність може стати причиною незручностей, особливо в тих випадках, коли власник приймає рішення про продаж квартири.

Відновлення документів на квартиру

Якщо ви втратили папери на квартиру, слід зайнятися їх відновленням. А як це зробити?

Як поновити документи на квартиру?

Перш ніж перейти безпосередньо до питання відновлення документів на квартиру, необхідно зрозуміти, які саме документи є: 

  1. Правоустановлювальні — це папери, які підтверджують право власності на квартиру і які стали підставою для реєстрації такого права. Як такі можуть виступати договір купівлі-продаві, дарчої, свідоцтво успадкування, заповіт і т.д.;
  2. Свідоцтво власності, яке часто втрачається через неуважності власника; 
  3. Реєстраційне свідоцтво - це документ старого зразка, що підтверджує право власності на квартиру;
  4. Технічний паспорт - це технічний документ, який не підтверджує право власності власника, але його відсутність може викликати труднощі при відчуженні квартири. 

Для відновлення втраченого документа слід звернутися до того органу, який його видав. 

Супутні послуги

Власник повинен: 

  1. Написати заяву про відновлення; 
  2. Прикласти до заяви копію свого паспорта як доказ своїх прав на квартиру; 
  3. Сплатити держмито та додати квитанцію до заяви: без цього вона не буде розглянута; 
  4. Копію втраченого документа, якщо така є. 

Процедура відновлення втраченого документа залежить від того, що саме втратив власник. Нижче розглянуто найпоширеніші випадки.

Етапи поновлення документа про право власності на квартиру. Необхідні документи

Ця проблема особливо актуальна для тих, хто придбав квартиру до 01.01.2013р. Саме після цього нотаріуси та уповноважені особи реєстраційних органів стали вносити дані про право власності до електронного регістру. 

Щоб відновити втрачене свідоцтво власності на квартиру, слід пред'явити нотаріусу заяву та копію втраченого свідоцтва. 

Якщо документ було вкрадено, слід опублікувати заяву в газеті із зазначенням номера та дати видачі документа. Цю заяву також слід надати нотаріусу. 

На підставі зазначених документів нотаріусвидає дублікат втраченого документа. Важливо знати сам оригінал поновленню не підлягає: замість нього надається дублікат. 

Важливо знати, що дублікат також підлягає реєстрації в уповноваженому державному органі. 

Для цього слід пред'явити: 

  • дублікат права власності та його нотаріально засвідчену копію;
  • паспорт власника та його ідентифікаційний код;
  • техпаспорт квартири; 
  • квитанцію про оплату державного мита. 

Після пред'явлення всіх необхідних документів реєструючий орган приймає рішення про реєстрацію дубліката права власності, і тільки після цього власник квартири має спокійно нею розпоряджатися і укладати угоди. 

Етапи відновлення технічного паспорта на квартиру. Необхідні документи.

Технічний паспорт - документ, що підтверджує технічний стан нерухомості і містить дані про його площу, рік будівництва і т.д. У разі відсутності технічного паспорта на нерухомість, ви не зможете розпоряджатися їй у повному обсязі. Важливо знати, що сам технічний паспорт не має терміну давності, але якщо ви, наприклад, вирішили продати свій будинок або квартиру, то нотаріус, до якого ви звернулися, вимагатиме пред'явлення технічного паспорта. 

Відновлення техпаспорта вимагає того ж алгоритму дій: слід звернутися до того органу, який його видав. Але якщо технічний паспорт було отримано давно або не пам'ятаєте, яка саме організація його видавала, компанія Документи рекомендує звернутися та отримати новий технічний паспорт. 

Важливо знати, що починаючи з 2013 року в Україні допускається видача технічної документації на нерухомість також приватні компанії та індивідуальні підприємці. Звичайно, вартість послуг приватних компаній порівняно вища, але вони видають технічну документацію значно короткі терміни. Вартість таких послуг залежить від площі нерухомості. 

Відновлення дарчого

Дарча – правовстановлюючий документ. Чинне законодавство України передбачає певний порядок укладання договору дарування. Зокрема, оформлення угод з нерухомістю здійснюється шляхом укладання письмового договору та засвідчення його нотаріусом. 

Як уже було зазначено вище, електронний документообіг запроваджено з 2013 року. До цього нотаріуси видавали свідоцтво на спеціальному бланку. Завірені копії документів залишалися у нотаріусів, а потім передавалися на зберігання до державного нотаріального архіву. 

Відповідно, на відновлення дарчої здійснює нотаріусом, який його запевнив. При собі слід мати: 

  • паспорт;
  • довідку про наявність ідентифікаційного номера;
  • копію втраченого документа за наявності. 

При наданні необхідної інформації нотаріус видасть дублікат дарчою. 

Якщо ж угоду було укладено та оформлення нерухомості було здійснено після 01.01.2013р., то для відновлення втраченого документа необхідно подати заяву до місцевого підрозділу Міністерства юстиції. 

Якщо документ неможливо відновити, слід звернутися до суду: рішення суду має рівну встановлюючу силу. 

З вищевказаного можна дійти невтішного висновку у тому, що відновлення документів при втраті є досить складною процедурою, яка забирає багато часу. Якщо ви опинилися в подібній ситуації, ми готові допомогти вам. 

Висококваліфіковані та досвідчені фахівці компанії Документи зроблять все можливе для відновлення втрачених паперів на нерухомість. Ми заповнимо заяви, зберемо всі довідки, представимо ваші інтереси у державних органах, а за необхідності оскаржимо їх рішення у судовому порядку. Довірте відновлення документів на квартиру нам і отримайте їх назад у найкоротший термін.

 

 

UA