Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Що контролює будівельний нагляд?

Що таке технагляд?

Технагляд – це комплекс експертно-перевірочних заходів щодо контролю за якістю робіт, що проводяться. Він забезпечує безпеку об'єкта, його здачу вчасно, відповідність стандартам. Крім звичайного управління будівництвом в Україні, після введення нового порядку узаконення самобуду технічний огляд – перший пункт, без якого ця процедура неможлива.

Навіщо контролювати будівельні роботи?

Наймати команду для здійснення технічного нагляду за будівництвом необхідно з кількох причин:

  1. Для підвищення якості робіт, що проводяться. При перевірці відповідності всім нормам і правилам, дотримання технологій проект буде служити довше і користуватися більшою популярністю на ринку. Також якість проекту означає безпеку будівлі.
  2. Для скорочення видатків. Близько 20% вартості заощаджується при відстеженні бюджету та регулюванні витрат.
  3. Для відстеження якості матеріалів, що використовуються під час будівництва проекту. Моніторинг здійснюється з допомогою використання перевірки сертифікатів, дотримання правил зберігання, випробувань зразків у лабораторіях.
  4. Для контролю за вірністю оформлення документації на об'єкт. Це сприяє полегшенню виявлення порушень у технологіях будівництва та полегшує подальшу експлуатацію даних.
  5. Для виконання термінів проекту. Цей пункт на 99% дає гарантію здачі вчасно.

Супутні послуги

Що контролює будівельний нагляд?

Технагляд у будівництві повинен забезпечити контроль за:

  • якістю робіт;
  • дотримання стандартів, норм і правил зведення будівель;
  • дотриманням зазначених термінів;
  • відповідністю використовуваних матеріалів з тими, що заявлені у проекті будівництва будівлі;
  •  дотриманням кошторису проекту.

технагляд за будівництвом

Як здійснюється будівельний контроль?

Технагляд в Україні регламентовано ухвалою Кабінету Міністрів від 11.07.2007 №903. У ньому зазначено, що обов'язковим будівельний контроль для житлових/нежитлових будівель або будівель.

Усі види робіт проводяться відповідно до договору та особливої специфіки кожного об'єкта. До договору додається приблизний розрахунок витрат та графік проведення ревізій інженерами.

Далі створюється журнал перевірок та порушень. Кожен фахівець у своїй галузі заносить свої поправки та зауваження щодо процесу будівництва. Такий журнал має бути у замовника та у виконавця. При виявленні відхилень від норми всі зауваження мають бути враховані, а порушення виправлені. Це необхідно для вступу до наступного етапу будівництва. Про всі зміни необхідно повідомляти клієнта.

  Види технагляду

Для полегшення дотримання всіх пунктів технагляд поділяють на такі види контролю за:

  • дотриманням технологій будівництва об'єкта;
  • техдокументацією;
  • наявністю всіх дозволів та необхідних документів на матеріали, обладнання, і всі дослідження;
  • правильним зберіганням будматеріалів та правильного використання. У разі порушення цього пункту людина, яка контролює процес, може не дозволити експлуатувати сировину, яка зберігалася невірно;
  • правильністю становища елементів споруди;
  • виконанням вказівок контролюючих органів, їх повідомлення про початок будівельних робіт та закінчення;
  • строками, дотриманням календарного плану;
  • за виконанням договору;
  • відповідністю закінченої споруди спочатку заявленої документації.

Процедура проведення технічного нагляду

Після отримання дозволу на будівництво можна приступати до процедури технагляду. У самому проведенні будівельного контролю немає нічого особливо складного, тому нехтувати ним не варто. Для цієї процедури необхідно:

  1. Створити команду. Досвід кожного учасника такої групи не повинен бути меншим за 5 років. Необхідними є інженери з водопостачання, вентиляції, електричних комунікацій, загальнобудівельних робіт. Також у команді повинні бути проектувальник і спеціаліст з аналізу системної документації.
  2. Провести заходи, що інспектують. Близько одного разу на місяць (частота вказана у договорі) проходить така перевірка.
  3. Сформувати звіти. Після кожної перевірки комісією складаються звіти про порушення, у яких зазначаються посилання на правові норми, фотографії, актуальність календарного плану.
  4. Здати об'єкт. Кожні, помічені комісією порушення необхідно усувати у тому, щоб перейти до наступного етапу будівництва.