Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Реєстрація права власності додому

Починаючи з січня 2016 р., порядок та правила реєстрації прав власності на житлову нерухомість в Україні було змінено та частково спрощено. Було знято суттєві обмеження для громадян, а сама процедура здійснюється через інтернет-сервіси. Як тепер відбувається оформлення будинку у власність та які нюанси цього процесу?

Навіщо оформляти будинок через Держреєстр?

Незалежно від того, яким способом житло перейшло у власність нинішнього власника – було успадковано, куплено, подаровано чи збудовано самостійно, реєстрація та внесення об'єкта нерухомості до Державного реєстру стала обов'язковою. Єдиним дійсним підтвердженням факту володіння житлом в Україні витяг з Єдиного державного реєстру.

Якщо реєстрація права власності додому  відсутня, власник немає можливості здійснювати із нею жодних юридичних дій – продавати, передавати у спадок, здавати у найм тощо.

Супутні послуги

Необхідні документи

Щоб внести житло до Єдиного державного реєстру та отримати право власності на будинок, необхідно надати наступний перелік документів:

 • Паспорт та ідентифікаційний код заявника чи уповноваженої особи плюс копії.
 • Правовстановлюючі документи додому – договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про вступ у спадок, рішення суду про передачу нерухомості у власність.
 • Техпаспорт будинку.
 • Нотаріально завірена довіреність на проведення операцій від імені власника, якщо оформленням опікується уповноважена особа.
 • Заява, заповнена за встановленою формою.
 • Квитанція про сплату держмита за реєстрацію нерухомості.
 • Квитанція про оплату послуги за оформлення виписки, якщо власнику необхідне підтвердження внесення до Реєстру.
 • Оригінали документів, що звільняють від сплати державного мита.

Якщо одночасно реєструються права власності на будинок та на земельну ділянку, де розташована нерухомість, для внесення цих об'єктів до Реєстру подається одна загальна заява.

Ціна на оформлення власності вдома - компанія Документи

Будинки до 5 серпня 1992 р.

Починаючи з 2014 р. громадяни України, які завершили будівництво будинків у сільській місцевості до 5.08.1992 р., реєструють таку нерухомість за спрощеною схемою. Замість правовстановлюючих документів подається витяг з погосподарської книги, виданий сільською, селищною або міською радою.

Якщо сільська рада за місцем знаходження приватного будинку на даний момент вже скасована і розформована, витяг потрібно взяти в архівній установі, куди були передані всі папери. Технічний паспорт на житло не подається, крім випадків, коли витяг з господарської книги не містить його технічних характеристик. Оформлення документів на будинок у сільській місцевості вимагає подання:

 • Паспорти та ІПН.
 • Витяги з господарської книги.
 • Довідки про надання поштової адреси.
 • При необхідності – технічний паспорт.

Якщо у процесі оформлення потрібно підтвердити права на земельну ділянку, де знаходиться будова, достатньо подати рішення сільради про виділення ділянки землі у користування.

Етапи оформлення прав власності додому

Зібрані заявником документальні підтвердження необхідно надати державному реєстратору. Його функції може виконувати нотаріус. В Україні подати пакет документів на оформлення житла можна в органах держреєстрації чи ЦНАПах.

Зібрані підтвердження надаються реєстратору. Після подання заяви оформлення проходить кілька етапів:

 1. Перевірка коректності зазначеної інформації.
 2. Перевірка відсутності причин відмови у реєстрації майнового права.
 3. Винесення рішення про реєстрацію, про відмову в ній або зупинення процесу. За позитивного рішення державний працівник створює відповідний розділ у Реєстрі.
 4. Внесення даних до Державного реєстру.
 5. Видача виписки про внесення нерухомості до Реєстру.

Прийнявши документи від заявника, реєстратор повинен виконати всі перевірки та винести рішення протягом 5 робочих днів, починаючи з дати внесення заяви до Державного реєстру прав. Підсумковий документ існує лише в електронній формі і при необхідності друкується на принтері.

Отримання права власності вдома потребує сплати державного мита. Її розмір при оформленні у стандартні терміни з липня 2019 р. складає 194 грн., або 10% від актуального прожиткового мінімуму. За бажанням заявника внесення до Держреєстру та видача виписки можуть проводитися швидше, за 2 робочі дні, за 24 години або за 2 години, але розмір мита при цьому багаторазово зростає, становлячи 1, 2 або 5 актуальних прожиткових мінімумів.

Переваги оформлення будинку у власність

Оформляючи право власності в Єдиному реєстрі власник отримує кілька істотних переваг. Наявність тільки паперового документа більше не є вичерпним підтвердженням володіння, зате наявність нерухомості в електронному Реєстрі підтверджує його навіть за відсутності паперової виписки.

Електронні дані захищені від втрати набагато краще, ніж паперові аналоги, що створює більш сприятливу довгострокову перспективу, наприклад, для родичів та спадкоємців власника.

Окремий плюс внесення до Єдиного держреєстру – можливість більш спрощеного доступу до даних нерухомості. Отримати всі цікаві відомості про свій будинок власник може просто зайшовши в інтернет.

Переваги співробітництва з компанією «Документи»

Компанія «Документи» сприяє реєстрації прав власності додому з професійним підходом до питання. Маючи багатий досвід вирішення різних юридичних проблем своїх клієнтів, компанія має можливість швидко оцінити можливі складнощі, з якими зіткнеться клієнт, зайнявшись процесом самостійно, і максимально спростити та прискорити справу.

Для кожного власника нерухомості, що звернувся за допомогою, проводиться докладна безкоштовна первинна консультація з роз'ясненням усіх питань, що цікавлять. При нестачі необхідних документів компанія у стислі терміни займається їх оформленням, а за наявності помилок у наявних паперах – виправленням чи отриманням нових, правильних варіантів.

Співробітники компанії – професійні досвідчені юристи у сфері нерухомості, а тому будь-яке питання за їх участю вирішується з мінімальними витратами часу та коштів. Звертайтесь до компанії «Документи» та будьте спокійні за своє майбутнє!

UA