Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Особливості оформлення договору купівлі-продажу

Договір купівлі-прожи квартири

Що таке договір купівлі-продажу?

Під договором купівлі-продажу (ДКП) мається на увазі офіційний папір, у якому прописані місії Продавця та Покупця у юридичному контексті. Ключовий результат підписання такої угоди – перехід прав власності на квартиру, що продається, іншій стороні, яка у відповідь передає гроші.

ДКП набирає законної сили з дати його візування обома сторонами. Після цього учасники повинні розпочати виконання прописаних у договорі зобов'язань. Підписаний договір купівлі-продажу є аргументом для держреєстрації переходу права володіння нерухомим об'єктом. Договір включають до документального набору, що здається до Держреєстру для посвідчення правочину.
Законодавчо купівлі-продажу може полягати як у нотаріальній формі, так і письмово (договір у простій письмовій формі). Який обрати варіант, сторони вирішують узгоджено. Виключаються випадки, коли контракт треба обов'язково засвідчити у нотаріаті. До них відносяться:

  • реалізація окремої частки житлової площі сторонній особі, коли інші пайовики не беруть участі в угоді;
  • власником є громадянин, який не досяг повноліття або недієздатний;
  • продається квартира з умовою утримання утриманця довічно.

Договір у ППФ (договір у простій письмовій формі) – найбільш легкий та фінансово не витратний спосіб оформлення угоди. Головне, грамотно його скласти та повністю прописати всі умови та відповідальність сторін. Якщо ж частково не відобразити інтереси покупця, надалі можливе виникнення конфліктних ситуацій. Це ускладнить вступ у права володіння квартири, що купується.

Супутні послуги

Під час розгляду таких проблемних угод у суді, результат багато в чому залежатиме від формулювань у укладеному ДКП. Нотаріальне запевнення дозволяє уникнути багатьох труднощів у юридичному плані.

 

Перелік документів для оформлення договору купівлі-продажу: для покупця

Дкументи для покупки квартири, які вимагатимуться від покупця, будуть змінюватись в залежності від способу придбання:

  • за готівку – паспорт, свідоцтва про народження на дітей (якщо житло купують на ім'я неповнолітнього), згода дружини/чоловіка (коли покупець у шлюбі);
  • із залученням іпотеки – паспорт, СНІЛС, довідка 2-ПДФО, ксерокопія трудової книжки, заявка позичальника за встановленою банком формою, витяг з Росреєстру, оціночний акт, техпаспорт на квартиру;
  • з використанням маткапіталу – сертифікат, довідка з ПФР про залишок суми, заяву.

Перед укладанням основного договору купівлі-продажу між сторонами підписується попередня угода. Воно містить самі умови, що включатиме основний договір. Додатково включають інформацію про дату проведення угоди та внесену суму авансу. Розписку про переданий задаток за квартиру покупець повинен додати до переліку інших документів.

Безпосередньо в день угоди покупцю треба сплатити держмито за реєстрацію документів у Росреєстрі. Квитанцію прикріплюють до інших паперів. Заяву про перехід права власності покупець із продавцем оформляють заздалегідь (бланки можна завантажити на сайті Росреєстру або взяти безпосередньо у регпалаті).

Як оформити договір купівлі-продажу квартири

Оформлення має відбуватися лише у присутності нотаріуса. Нотаріус займається підготовкою договору і задовольняє його покупцю та продавцю. Важливо перевірити правильність:

  • ПІБ.
  • Серія, номер паспорта.
  • Номери ІПН.
  • суму договору.
  • Дані про квартиру (адресу, площу, технічні дані).
  • Дата укладення договору.

Якщо хтось із сторін перебуває у шлюбі, потрібна присутність чоловіка/дружини та письмова згода на вчинення правочину.

Скільки коштує оформити договір купівлі-продажу?

Вартість договору купівлі продажу складається з:

  • Оплати послуг нотаріуса в середньому від 3 до 12 тис. грн.
  • Податок 1% від вартості квартири.
  • Пенсійний збір 1% від вартості житла.

 

UA