Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як узаконити прибудову до квартири в Україні

 Є кілька способів легалізації прибудови до будинку чи до квартири. Тривалість процедури, як і її вартість, залежить від метражу, дати початку та закінчення будівництва, а також від наявності у самовільного забудовника прав на використання земельної ділянки, на якій знаходиться додаткова будова.
Приватизація прибудов до квартир та будинків в Одесі

Як узаконити прибудову до приватного будинку 2021 року в Україні.

 Прибудови до житлових, садових або дачних будинків із загальною площею до 300 квадратних метрів, зведені в період з 5.08.1992 до 9.04.2015 року, можна узаконити щодо будівельної амністії, прийнятої у 2019-му.

З легалізацією нерухомості не буде проблем у забудовників, які надали до містобудівного органу пакет документів, що підтверджують, що:

  • ділянка, на якій розташована прибудова, придатна для будівельних робіт
  • забудовник має право власності на землю, на якій знаходиться незареєстрована додаткова будова або право користування наділом
  • ділянці надано кадастровий номер
  • будівельні роботи велися відповідно до загальноприйнятих правил і цей факт підтверджено інженером, який проводив технічне обстеження

За спрощеною процедурою здійснюється приватизація прибудови до приватного будинку, зведеної до 5.08.1992, за умови, що земельна ділянка придатна для будівництва та забудовник може це підтвердити документально.

Крім того, на руках про самовільного забудовника мають бути документи:

  • підтверджуючі права власності на землю або дозвіл на використання наділу на власний розсуд;
  • які засвідчують, що земельній ділянці присвоєно кадастровий номер;
  •  технічний паспорт із позначкою БТІ у тому, що будівництво чи реконструкція справді було завершено до 5 серпня 1992 року.

До узаконення самобуду в судовому порядку вдаються у разі відмови БТІ реєструвати незаконно зведену прибудову. Відмовити в Бюро інвентаризації можуть за невідповідності побудови вимогам державних будівельних норм, неналежному оформленні технічного паспорта або некоректному складанні будь-якого іншого документа.

Як узаконити прибудову до квартири в Україні у 2021 році?

 Власник нерухомості, в якій здійснювалося перепланування, звертається до місцевого БТІ з проханням надіслати атестованого фахівця, наділеного правом проводити інвентаризацію. Приватизація прибудови до квартири має на увазі вимір загальної площі квартири та виготовлення нового технічного паспорта у разі, якщо після перепланування площа житла змінилася.

Новий техпаспорт необхідний для внесення змін до Держреєстру майнових прав. Внесенням змін займаються реєстратори та нотаріуси.

Визначення прибудови

 Прибудовою називають частину будівлі, що виходить за зовнішній контур капітальних стін. По відношенню до основної будівлі, вона є допоміжною спорудою, яка може бути поєднана з будинком однією або декількома капітальними стінами.

Така будова може бути опалюваною або не опалювальною, відкритою і закритою. Не опалюється зазвичай розташовується вздовж фасаду будинку і з'єднана з ним дверима.

Хід процедури узаконення прибудови до квартири

 Оформлення прибудови складається з кількох кроків:

  1. Виготовлення технічного паспорту. Якщо йдеться про приватний будинок або господарську споруду, у технічному паспорті має бути відмітка про проходження технічного обстеження.
  2. Одержання паперу, що підтверджує, що приміщення зведено з дотриманням правил техніки безпеки. Виготовлення такого документа входить до обов'язків співробітника БТІ, який здійснював обстеження самобуду.
  3. Виготовляє технічний паспорт для прибудови, яка є частиною господарського приміщення, загальна площа якого перевищує 100 квадратних метрів.

Перелічені документи, разом із засвідченими копіями прав на землю, паспортними даними власника та співвласників (якщо вони є) земельної ділянки, заявою про введення будівлі в експлуатацію передаються до державного органу архітектурно-будівельного контролю.

Реєстрація будівельного об'єкту за спрощеною процедурою здійснюється Центром надання адміністративних послуг. На руках у власника самобуду має бути технічний паспорт, документи на землю, паспортні дані власників прибудови та земельної ділянки, на якій знаходиться будова.

Прибудова, що примикає до основної будівлі, але не є її частиною, реєструється як окремий будівельний об'єкт.

UA