Зведення нової споруди, незалежно від подальших цілей її експлуатації, а також проведення робіт капітального ремонту (реконструкції), відповідно до чинного законодавства України, має супроводжуватись оформленням дозвільної документації (ЗУ №2806 від 06 вересня 2005 року, ЗУ №3038 від 17 лютого 2011).
Недотримання положень поданого нормативного правового акта тягне за собою застосування до порушника санкцій адміністративного та кримінального характеру.
Зміст:
Дозвіл на виконання будівельних робіт – це правовстановлюючий документ, який підтверджує законність дій замовника, а також генерального підрядника (підрядника), спрямованих на:
Будівельні дозволи мають формат листа А-4 та складаються відповідно до уніфікованої форми, затвердженої Постановою КМУ №1104 від 30 вересня 2009 року.
Відповідно до чинних Державних будівельних норм України (далі — ДСНУ), всі об'єкти будівництва, залежно від наслідків (відповідальності) будівельного об'єкта, класифікуються на 5 категорій складності.
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов'язання отримання дозволу на будівництво покладається на фізичних та юридичних осіб під час зведення споруд ІІІ – V категорій (СС2 та СС3).
У разі, якщо будівництво будівлі здійснюється на підставі будівельного паспорта (при площі до 300 квадратних метрів) та віднесено до класу СС1, для початку забудови достатньо направити до територіальних органів Держархбудінспекції повідомлення про початок будівельних робіт, складене відповідно до затвердженої КМУ форми.
Важливо! Категорія складності будівельного об'єкта визначається самостійно замовником та проектною організацією відповідно до положень ДСНУ.
Отримати дозвіл на будівництво в Одесі зобов'язуються замовники та підрядники, які планують початок робіт зі зведення (реконструкції) будівлі, що має характеристики об'єкта середнього та високого ступеня відповідальності або підлягає обов'язковій оцінці щодо нанесення спорудою (процесом будівництва) загрози безпеці навколишнього середовища.
Законодавство України встановлює заборону на проведення будівельних робіт (включаючи роботи капітального ремонту, реставрації та ін.) без отримання відповідного дозволу. Ігнорування поданої норми є підставою для визнання споруди самовільною спорудою та застосування до порушників норм адміністративного права.
Щоб отримати дозвіл на реконструкцію (будівництво), слід виконати алгоритм дій, закріплений статтею 26 ЗП №3038 від 17 лютого 2011 року, який складається з наступних етапів:
Дозвіл на перепланування (реконструкцію, будівництво) видається Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на підставі поданої замовником та генеральним підрядником (підрядником) письмової заяви, що супроводжується наступним комплектом документації:
Крім представленого списку, слід додати документацію підрядника, яка включає:
Головні вимоги, встановлені чинним законодавством щодо будівництва будинку, є належним оформленням документації, а саме:
Відповідно до Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМУ №1104 від 30.09.09 року, уповноважені органи розглядають заявку на надання дозволу протягом 30 календарних днів з моменту її реєстрації. Видача відповідного документа здійснюється на безоплатній основі.
Замовник та підрядник можуть займатися отриманням дозволу самостійно або звернутися до спеціалізованої компанії, яка надає послуги з оформлення дозвільної документації.
Компанія "Документи" надає послуги професійного супроводу процесу отримання дозволу на будівництво.
Чому нас обирають?