Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Перепланування квартири в Одесі

Правильне перепланування квартири в Одесі

 Перепланування квартири допомагає зробити житло комфортнішим, забезпечити особистий простір кожному з домашніх. Проте процес перепланування досить складний і потребує серйозної попередньої підготовки.

Перепланування квартири

Щоб у майбутньому не виникло проблем із контролюючими органами, варто подбати про правильне оформлення перепланування відповідно до законодавства України. Що можна і не можна перепланувати у багатоквартирному житлі, зазначається у Постанові Кабінету Міністрів України за номером 1024, прийнятою 28 грудня 2016 року. 

У цьому документі викладено поправки до Правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків. Нормативний акт, що набрав чинності на початку 2017 року, зробив процедуру перепланування квартири значно простіше, ніж це було раніше.

 Що входить до перепланування квартири?

 У Постанові під переплануванням розуміються будь-які зміни у конфігурації приміщень, які обов'язково повинні бути внесені до техпаспорту квартири.

У ухвалі також уточнено поняття «реконструкція», яке раніше часто плутали з переплануванням. 

До реконструкції запропоновано відносити будь-які зміни несучих конструкцій, фасаду та інженерних систем. У цьому випадку необхідно готувати спеціальний проект, який потрібно затвердити у відповідному органі нагляду. 

Супутні послуги

Що можна перепланувати у квартирі?

Постанова чітко позначає, яке перепланування дозволене за умови її погодження та внесення до техпаспорту:

  • знесення або перенесення несучої стіни між кімнатою та кухнею, коридором та кухнею, кімнатами;
  • переміщення дверного отвору в стіні, що не несе, і створення нового;
  •  скління балконів у багатоповерхових будівлях, що будуються, починаючи з жовтня 2018-го: дані мають бути внесені до проекту будівництва будинку;
  • скління балконів у квартирах на вторинному ринку за умови дотримання вимог БТІ та якщо об'єкт не перебуває у державному реєстрі пам'яток України.

У документі також зазначається, що можна змінювати без необхідності проводити юридичне оформлення перепланування:

  • зносити комори;
  • прибирати антресолі.

Що не можна перебудовувати?

Список того, що перепланувати не можна, досить великий. Забороняється

  •  торкати несучі конструкції, у тому числі робити в них отвори;
  • міняти розташування санвузла та кухні в межах квартири;
  • змінювати розташування газових плит і колонок;

Чи не можна переоформлювати перепланування?

Якщо перепланування, дозволене законом, проведене, але зміни не внесено до технічного паспорта або виконано роботи, заборонені законодавством, це вважається незаконним. Якщо порушено правила користування житловими приміщеннями, власник може отримати адміністративний штраф у сумі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян держави, що дорівнює 17-51 гривням. Штраф для посадової особи вищий – три-сім мінімумів доходів. Таке покарання передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 150).

Якщо порушуються держстандарти, правила та норми при складанні проекту, будівництві чи реставрації, і при цьому відсутній затверджений у державних інстанціях проект чи дозвіл, адміністративний штраф становить 1-10 мінімумів — 17-170 гривень (відповідно до 96 статті КоАП).

Коли порушення правил безпеки під час експлуатації будівлі чи споруди спровокувало підвищення ризику загибелі людей або виникли інші тяжкі наслідки, накладається штраф у розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, що становить 850 гривень. У таких випадках до винного може бути застосовано обмеження волі на три роки або виправні роботи до двох років.

У ситуаціях, коли внаслідок недотримання закону загинули люди, за статтею КК України номер 275 порушник може бути покараний виправними роботами до дворічного терміну, або його свобода може бути обмежена максимум на п'ять років, він також може бути позбавлений волі (до трьох років) . 

Етапи перепланування квартири 

Щоб дотриматися закону та уникнути санкцій з боку держорганів, важливо діяти за правилами.

  • Підготувати проект перепланування.
  • Скласти декларацію для отримання дозволу на виконання будівельних робіт та подати її до Держагентства техрегулювання України, де такі документи приймаються з березня 2020 року.
  • Після отримання дозволу можна починати перепланування.
  • Коли роботи буде завершено, скласти новий технічний паспорт, для чого подати відповідну заяву до Центру надання адміністративних послуг. У заяві зазначити, що ремонтно-будівельні роботи закінчено.
  • Надані відомості перевіряє спеціальна комісія. Якщо все гаразд, видає висновок.
  • З цим висновком потрібно попрямувати до Державного реєстратора чи нотаріуса, які внесуть інформацію до Держреєстру речових прав та видадуть виписку, яка є підтвердженням цього факту.

Допомога професіоналів

Перепланування квартири може бути здійснене за всіма правилами, якщо оформлення нерухомості в Одесі виконується відповідно до вимог нормативних документів. Розібратися в тонкощах процесу допоможе консультація юриста, який спеціалізується на цьому напрямі. Звертайтеся до компанії «Документи», щоб отримати відповіді на свої запитання та уникнути порушень під час перепланування.

 

UA