Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Податки під час продажу/купівлі нерухомості

Продавці та покупці комерційних об'єктів підлягають оподаткуванню не так, як сторони, що беруть участь у угодах з житловою нерухомістю. Компанія Документи допоможе провести угоди з нерухомістю, розібратися, як ставка змінюється для різних суб'єктів господарювання та які умови містяться в законодавстві України.

Податки під час продажу/купівлі нерухомості

Який податок сплачується із договірної суми при операціях із комерційною нерухомістю?

Продавати та купувати комерційні об'єкти в Україні можуть ФОП, юридичні особи, пересічні громадяни. Питання оподаткування у цих випадках регулює ПКУ (ст. 172, 167 та частково ст. 173) та цивільний Кодекс.

Право власності на квартиру дає можливість вивести її із житлового фонду для використання з комерційною метою. Якщо вам потрібна консультація у юриста з нерухомості, отримати її можна в Одесі в компанії Документи.

 Податок на продаж квартири, переведеної в нежитлове приміщення, коливатиметься в діапазоні 6 — 20,5% вартості (оцінки). Обов'язковий документ, що підтверджує статус приміщення як нежитлове, – це технічний паспорт на квартиру, будинок чи об'єкт.

Супутні послуги

 

Обов'язковий платіж – податок, що стягується з доходу, його ставка для юросіб складає 18% суми договору. Її сплачують резиденти України під час продажу та нерезиденти. ФОП платять так само, як фізособи, за ставкою 5% при виконанні низки умов.

Компанія Документи надає юридичні послуги зі збирання та оформлення угод із комерційною нерухомістю.

Податки, які сплачує продавець нерухомості

Власник майна, який володіє ним менше 3-х років, під час продажу оплачує:

  • податок з доходу (юридична особа – 18%, а ФОП 5%);
  • держмито - 1% від вартості договору або оцінки, якщо вона вище;
  • військовий збір складає 1,51 TP3T.

Якщо комерційна нерухомість є власністю продавця ФОП понад 3 роки, або це його перший продаж майна протягом року, він згуртовує в скарбницю 5%.

Якщо продавець нерезидент, податок на продаж квартири, що не є житловим фондом, становитиме 18% договірної (або оціночної) величини, держмито - 1%, державі оплачується і військовий збір - 1,5%.

Право на пільгу при оформленні договору відчуження у державного нотаріуса надається постраждалим від Чорнобильської катастрофи (1-4 категорія), людям з інвалідністю 1 та 2 групи, інвалідам ВВВ.

Податки при купівлі/продажу комерційної нерухомості

Компанія Документи роз'яснює, що як мита і збори сплачуються:

  • мито державі при нотаріальному засвідченні купівлі-продажу у розмірі 1% від вартості, але не може бути меншим за неоподатковуваний мінімум доходу громадян. При купівлі державної власності юридичною особою мито дорівнює 0,11 TP3T від вартості об'єкта;
  • внесок до Пенсійного фонду становить 1% від ціни відчужуваної власності;
  • військовий збір стягується з суми угоди на суму 1,5%.

Факт сплати військового збору слід підтвердити документально під час засвідчення документів за правочином у нотаріуса.

Податки, які сплачує покупець нерухомості

Покупець має сплатити збір до ПФУ на обов'язкове пенсійне страхування у сумі 1% від розміру угоди. При оформленні у нотаріуса покупець та продавець оплачують держмито у розмірі 1% вартості об'єкта або його оцінної вартості.

Компанія Документи супроводжують юридично складний процес щодо операцій з нерухомістю. Допомагає правильно оцінити об'єкт, оформити угоду та уникнути помилок.

UA