Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як прилаштувати балкон за законом?

У кожному сучасному багатоповерховому будинку на додачу до квартир є балкон. З його допомогою мешканці розширюють простір, облаштують додаткове місце, цілі кімнати, оранжереї або просто залишають для зберігання речей, меблів, будматеріалів. У старих багатоповерхових будинках балкон на першому поверсі не встановлювали, а у хрущовках він зовсім не передбачений.

Супутні послуги

Відсутність балкона у власників квартир спонукала більшість самостійно його прилаштувати. Але оскільки прибудова не простий процес, потрібні фінансові, тимчасові витрати, залучення фахівців і, звичайно ж, оформлення необхідної документації варто звертатися до фахівців. До комплекту дозвільної документації на прибудову балкона входить проект прибудови та дозвільного супроводу.

Поетапна підготовка до прибудови балкону

Розширення власного простору квартири власників спричиняє ретельну поетапну підготовку. План прибудови балкона включає такі дії:

  1. Отримання дозволу від сусідів. Деякі власники проти прибудови балконів сусідами, тому щоб не виникло жодних конфузів (конструкція не впливає на зовнішній вигляд будівлі, не руйнує несучу стіну, не заважає прибудинковій території) потрібне письмове підтвердження-згоду.
  2. Підготовка проекту майбутнього балкону. За виконанням цих робіт краще звернутися до фахівців, які відповідно до норм СНіП, згідно з архітектурними та технологічними нюансами складуть точні розрахунки та креслення.
  3. Підготувати знімки будинку, конкретного місця, де будуватиметься балкон (додаються до проекту).
  4. Надати необхідні документи у БТІ, сплатити послуги. Окрім вищезазначених документів потрібно надати заяву, документ про право власності житлоплощі, паспорт та ідентифікаційний номер.
  5. Отримання дозволу у комунальних організаціях (газова, пожежна служба) та місцевої влади.

Прибудова балкона це процес важкий та тривалий. Якщо саме будівництво займе і небагато часу, то отримання всіх необхідних дозволів та погоджень потребує часу. Щоб прискорити процес і не переживати, краще звернутися до фахівців або спеціальних компаній, які надають ці послуги.

Розробка проекту на розширення балкону

Будь-яке перепланування в приміщенні, багатоквартирному будинку з ініціації власника потрібно виконувати відповідно до норм українського законодавства. У нормативній базі вказані точні розміри допустимого розширення, яке не потребує тривалої документальної узгодженості — це 30 см. Збільшення балкона до 30 см можливе через винесення підвіконня (збільшення за рівнем парапету балкона), винесення по підлозі (у стінку-балконну плиту заводять швелера, рахунок якого він стає довшим і ширшим), змішаний варіант (поєднуються обидва варіанти).

Деякі домовласники починають самовільне будівництво до отримання дозвільної документації, потім виникають проблеми з оформленням нерухомості у спадок, переоформлення, продаж тощо.

Документи та дозволи на добудову балкона

Розширення, збільшення балкона до 30 см можна зробити без дозволу (отримання погодження з органами влади), але якщо це реконструкція, зміна геометричних розмірів, зовнішніх характеристик, перепланування, то отримання ордену обов'язково.

Щоб узаконити балкон вам знадобляться такі документи:

  • Заява до керівних інстанцій;
  • Документи на квартиру (право власності на нерухомість, договір купівлі-продажу тощо);
  • Технічний паспорт нерухомості;
  • Паспорт власника або інший документ, що засвідчує особу;
  • Погодження всіх мешканців житлоплощі;
  • Погодження сусідів (тих квартир, що стикаються з вашою);
  • Проектна документація;
  • Довідка із ЖЕКу.

Тільки отримання офіційного дозволу дає вам право розпочинати реконструкцію, будівництво балкона. Якщо виникли спірні питання, вважаєте відмову не законною, можна звернутися за консультацією до юриста з нерухомості.

Будівництво та введення в експлуатацію

Після отримання дозвільної документації та затвердження будівельних робіт можна приступати до будівництва. Прибудову балкона можна робити як самостійно (суворо дотримуючись усіх пунктів проекту) або довірити роботи будівельної компанії.

Після виконання всіх будівельних, монтажних, фасадних робіт, об'єкт здається на прийом до вищестоящого органу. Процедура прийому заяви та внесення даних триває близько 7 днів. Прийом готового балкона здійснюють комунальні служби, місцева влада, і якщо претензій немає, видаються нові документи на квартиру (техособливості житлової площі змінилися, площа побільшала).

Балкон на першому поверсі

Реконструкція будинку та облаштування балкона на фундаменті або навісний на першому поверсі не може бути дозволена в ряді випадків:

  • Майбутня конструкція планується зводити з центральної частини вулиці;
  • Будова може завдати шкоди чи зруйнувати будинок, фасад будівлі;
  • Весь будинок є архітектурним надбанням;
  • Будівництво частково руйнує несучі конструкції;
  • Підземні комунікації розміщені ближче ніж на 2,5 метри.

Час розгляду документів та отримання рішення займає до 45 робочих днів. Відмова може бути з інших причин, все залежить від індивідуальності будівництва.

Як отримати право на земельну ділянку під будівництво або реконструкцію балкону

При спорудженні балкона на фундаменті слід узаконити земельну ділянку. Це можна зробити декількома способами – оренда чи оформлення землі для будівництва (у цьому випадку балкона). Відповідно до Земельного кодексу кожен громадянин має право отримати до 10 соток у міських умовах та до 25 соток (0,25 га) у сільській місцевості на будівництво.

Зверніть увагу, за незаконне будівництво, реконструкцію, перепланування балкона понад 30 см передбачається штраф.

UA