Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як купити квартиру без ризиків?

Житло - базова потреба, яку далеко не всім вдається задовольнити через відсутність достатньої кількості коштів. Проаналізувавши стан справ на ринку, будівельні компанії почали пропонувати придбати квартиру на виплат. Розберемося, як придбати заповітні квадратні метри за допомогою цього механізму кредитування.

Купівля квартири на виплат

Що таке розстрочка

Розстрочка – форма оплати, яка має на увазі, що покупець виплачує гроші за купівлю частинами протягом обумовленого сторонами часу. Договір укладається між інвестором та забудовником без участі банківських установ. Оскільки будівельні компанії не такі прискіпливі, отримати позику можна без надання доказів про наявність високого доходу.

Купуючи в квартиру на виплат, потрібно враховувати те, що право власності переходить покупцю лише після погашення заборгованості. У той же час більшість забудовників дозволяють інвесторам заселятися після здачі будинку в експлуатацію, коли сплачено ще не всі платежі.

Супутні послуги

Чим відрізняється розстрочка від кредиту

Поліпшити житлові умови, не маючи при цьому необхідної для придбання суми, можна оформивши іпотечний кредит або розстрочку від забудовника. Відмінності механізмів кредитування такі:

 1. Розстрочка видається забудовником, як правило, у доларах. Така особливість спричиняє необхідність покупцю враховувати можливі коливання курсу.
 2. Іпотечний кредит – можливість одразу стати повноправним власником квартири, оплата частинами – лише після погашення заборгованості.
 3.  Розстрочка видається на 1-3 (максимум 5-7 років). Банки пропонують кредит на житло терміном до 20 років. Збільшення періоду виплати суттєво знижує фінансове навантаження.
 4. Платіж за розстроченням більше ніж за іпотечним кредитом.

При придбанні товару в кредит потрібно повернути не лише позику, а й відсотки, які нарахував банк за користування грошима. Важливий нюанс – у кредит можна придбати будь-яку нерухомість, а на виплат – тільки нову.

Як термін можна оформити розстрочку в Одесі

Забудовники менш терплячі щодо очікування коштів, ніж банки. Якщо фінансові установи оформляють кредити на 10-30 років, то будівельні фірми вважають за краще отримати 30% від вартості майна як перший внесок. Решту покупець повинен виплатити протягом 1-3 років.

Залежно від домовленостей розмір частин може бути однаковим протягом усього періоду, зменшуватись або збільшуватись. До розстрочки терміном на 10 років додаються додаткові внески у розмірі 10% річних.

Особливості покупки квартири на виплат

Купівля нерухомості - серйозний, повний тонкощів процес. Перед тим, як пристати на пропозицію того чи іншого продавця, інвестор оцінює десятки варіантів. Щоб залучити покупців, забудовники організовують різні програми:

 • Вартість фіксується на певний час.
 • знижки для тих, хто зробив початковий внесок у розмірі 70% від вартості покупки.
 • заселення при непогашеному боргу.

Пропозиції можуть комбінуватися між собою або доповнюватися будь-якими іншими, які є вигідними для обох сторін.

Переваги і недоліки

Перед укладанням угоди юридична компанія Документи рекомендує ретельно зважити всі за та проти. Недотримання правил договору тягне у себе фінансові витрати чи втрату права власності.

Плюси оплати частинами:

 1. Придбати квадратні метри можна під 0-10% річних.
 2. Можливість зробити покупку, коли на руках немає всієї суми;
 3. відсутність необхідності виплачувати відсотки (для короткострокових);
 4. Простота оформлення – забудовник не потребує великого пакету документів;
 5. У угоді не беруть участь банки.

До мінусів відноситься:

 • невеликий термін позики;
 • розмір щомісячної чи щоквартальної виплати;
 • боргові зобов'язання – квартира перебуває у заставі до внесення останнього платежу;
 • на тривалий термін розстрочка оформляється в доларах, що спричиняє спровоковану інфляцією переплату.

Вартість квадратного метра на етапі будівництва суттєво дешевша, ніж у готовій будівлі. Однак така вигода часто нівелюється затягуванням термінів забудовником. Отримавши передоплату 100% від роздрібних інвесторів, фірма втрачає головний стимул і працює в розслабленому режимі.

Брати житло на виплат більш вигідно, за умови, що заборгованість буде погашена в найкоротші терміни.

Які документи потрібно перевірити перед укладанням угоди

Перед тим, як зробити перший внесок, потрібно перевірити документацію продавця. Її зміст відрізняється про те, що надається при купівлі квартири на вторинному ринку, тому обов'язкова до ознайомлення навіть тим, хто вже кілька разів купував нерухомість. Ви повинні знати всі правила забудовника, щоб вчасно їх виконати. Якщо у документах є серйозні проблеми, інвестор може втратити гроші та право власності на квартиру.

Існує три способи купівлі житла у новобудові:

 • на етапі будівництва шляхом підписання інвестиційного договору;
 • після здачі будинку в експлуатацію;
 • викуп у першого власника

Щоб захиститись від фінансових ризиків при покупці квартири в об'єкті або готовому будинку, бажано перевірити.

 1. Документи будівельної компанії Їхня наявність говорить про юридичний статус забудовника.
 2. Договір оренди чи право власності на земельну ділянку. У документації має бути зазначено, що площа призначена для будівництва житлового будинку.
 3. Ліцензія та дозвільні документи на будівництво.
 4. Дозвіл на фінансування будівельних робіт.
 5. Документ із планувальними та архітектурними вимогами.

При купівлі квартири у новобудові у приватної особи список документів для перевірки такий самий, як і для будь-якої нерухомості на вторинному ринку.

Якщо документація не викликала жодних сумнівів, можна підписувати документи. Залежно від виду фінансування та підстав для продажу сторони угоди підписують договір:

 • про сплату внесків;
 • про спільну діяльність;
 • пайової участі;
 • попередній договір купівлі-продажу;
 • інвестиційний;
 • купівлі-продажу майнових прав.

Перш ніж поставити підпис, ретельно вивчіть документ. У ньому мають бути зазначені основні відомості про квартиру: адресу, площу, технічні характеристики.

Якщо ви не впевнені, що можете зробити все правильно, зверніться за юридичною допомогою до фахівців. Компанія Документи організує оформлення нерухомості відповідно до чинного законодавства України. Ефективність взаємодії доводить велика клієнтська база, серед яких як фізичні особи, а й забудовники.

Купівля квартири – важливий крок у житті людини, пов'язаний із величезними фінансовими ризиками. Щоб не втратити час на очікування переїзду через щорічне відкладення термінів або гроші, потрапивши на нечесного забудовника, перед оформленням угоди потрібно ретельно вивчити всі умови продавця та документи.

UA