Вступ у спадок – перехід обов'язків і прав від спадкодавця до спадкоємців. Перехід власності відбувається у день смерті власника майна за останнім місцем реєстрації. Але тут є безліч спірних моментів: у черговості, документах та порядку оформлення. Спадкування може бути за законом та заповітом. У другому випадку майно може перейти до осіб, які не перебувають у близькій спорідненості з власником майна.
Юридична компанія документи рекомендує оформляти відразу після смерті власника нерухомості, щоб не пропустити терміни, встановлені законодавством. Фахівці нададуть грамотну консультацію, дадуть відповіді на всі питання. Юристи допоможуть переоформити документи у БТІ на нерухомість в Одесі.
Спадкоємці – юрособи та фізособи за заповітом. Вони можуть самостійно розпоряджатися нерухомим та рухомим майном. На частину спадщини можуть претендувати інші особи, незважаючи на те, що вони не вказані в заповіті:
Право власності на нерухомість переходить за заповітом або законом, якщо спадкодавець не оформив своє волевиявлення письмово. До уваги приймається рішення померлої людини, складене останнім.
Спадщина переходить до нового власника у визначеному порядку. Усього за законом черг п'ять:
Фізособи, які перебувають на утриманні – непрацездатні та неповнолітні (інваліди та пенсіонери), яким спадкодавець надавав фінансову підтримку понад 5 років, і це було їх єдиним джерелом доходу.
День смерті – дата видачі довідки медустановою чи рішення суду. Оформити спадщину можна протягом 6 місяців. За цей час нотаріусом встановлюється кількість спадкоємців. Протягом цього можна відмовитися від майна чи прийняти його. Якщо людина не захотіла одержати спадщину, законом передбачено ще додаткові 3 місяці з дня виникнення такого права. При пропущенні строків, буде потрібне рішення суду або письмова згода інших спадкоємців.
Сім'я – особи, які проживають разом, об'єднані одними правами та обов'язками. Якщо люди, які займали одну житлоплощу, вели спільне господарство, то вони можуть отримати нерухомість у спадок. Ця категорія фізосіб належить до 4 черги. Довести цей факт можна через суд. Якщо громадянське подружжя не зможе підтвердити свою спорідненість, нотаріуса видасть відмову.
Оформлення нерухомості у спадок згідно із законом можливе лише у разі відсутності заповіту, крім власників, які мають право отримати обов'язкову частку. Спадкування здійснюється по черзі. Громадянське подружжя може підтвердити родинний зв'язок через суд.
Потрібна консультація юриста з нерухомості для оформлення переходу прав на майно за заповітом чи законом, звертайтесь. Досвідчені фахівці допоможуть зібрати пакет документів та оформити спадщину відповідно до чинного законодавства України.