Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Оформлення житла на дитину

Якщо ви хочете, щоб ніхто, включаючи кредиторів і колишнього чоловіка чи дружину не змогли відібрати квартиру, можна просто оформити нерухоме майно на свою дитину. На сина чи доньку батьки мають повне право оформити: будь-якого розміру квартиру чи будинок, у тому числі із земельною ділянкою.

Купівля житла на дитину

Чому варто оформити житло на дитину

Якщо зареєструвати на свого сина чи дочку майно, то це найкращий спосіб забезпечити дитині стабільне майбутнє: у неї буде житлоплоща для проживання або квартира для здачі в оренду та отримання прибутку. При цьому, за законодавством України, у неповнолітнього ніхто не має права забрати його власне житло.

Тобто, така квартира чи будинок не може відійти кредиторам, банку, якщо батьки порушать свої фінансові зобов'язання. Зареєстрована на дитину нерухомість не підпадає під поняття «спільно нажите майно», тому якщо мати та батько починають розлучення, її ділити ніхто не буде.

Супутні послуги

Коли можна оформити нерухомість не дитину?

За Сімейним Кодексом України діти поділяються на малолітніх (до 14 років) з частковою відповідальністю та неповнолітніх (з 14 до 18 років) з неповною відповідальністю. Нерухомістю здатний володіти спадкоємець незалежно від віку (це також стосується і приватизації квартири на дитину). Оформити «квадратні метри» на дочку чи сина можна під час покупки, а також склавши заповіт, зареєструвавши у нотаріуса договір дарування. Однак через неповну відповідальність дітей всі правочини, в яких фігурує особа до 18 років, ретельно інспектуються державними органами.

У Сімейному Кодексі України у статті 177 зазначено, що згода батьків на оформлення житла на дитину має бути завірена нотаріально. При цьому вони повинні мати на руках дозвіл на укладення правочину, отриманий від органів державної опіки. При цьому останні у деяких випадках можуть відмовити.

Відмова на проведення угоди можлива у таких ситуаціях:

  • якщо обидва або лише один із батьків дитини позбавлений батьківських прав;
  • коли на момент укладення правочину в суді є позов про те, щоб мати чи батька позбавити прав на неповнолітнього;
  • якщо ухвалою суду дитину забрали, але її батьків не позбавили прав;
  • коли мати і батько (чи з них) у державний орган опіки пред'явили недостовірні дані;
  • якщо не було належним чином надано угоду на таку угоду.

Чи можна оформити у забудовника кредит чи розстрочку дитини?

Якщо батьки купують квартиру, заміський будинок у кредит або оформляють його покупку на виплат, то вони мають право прописати дитину, заборони на це немає. Але повністю оформити на неповнолітнього кредит чи розстрочку на купівлю нерухомості у забудовника не можна. Це продиктовано тим, що особи до 18 років не визнаються платоспроможними, тому на таку угоду не піде жодна будівельна компанія.

Виняток становлять діти, які досягли 16 років, які мають особистий бізнес, вони зареєстровані в Державному реєстрі підприємців. У цьому випадку особа, яка не досягла 18 років, має право вчиняти угоди. Однак на практиці забудовники все одно вимагають наявності надійного платоспроможного поручителя та дуже великий перший внесок – від 70% від вартості нерухомості.

Які документи необхідні для оформлення нерухомості?

Спочатку необхідно отримати дозвіл від органу опіки – це головний документ.

Для цього батьки подають:

  • Заява;
  •   свої паспорти та ідентифікаційні коди (надаються оригінали);
  • свідоцтво про народження та ідентифікаційний код дитини (надаються оригінали);
  • якщо житло купується на етапі його будівництва, то попередній договір.

Окремо для укладання угоди батьки повинні у нотаріуса скласти та запевнити свою взаємну згоду на оформлення квартири чи будинку на дитину.

Етапи оформлення нерухомості

Щоб зареєструвати нерухоме майно (будинок чи квартиру) на свою дитину, потрібно:

  1.     Подати необхідний пакет документів на розгляд до органу опіки (протягом 10 днів видається згода).
  2.     У нотаріуса запевнити згоду обох батьків на угоду.
  3.     У відділі продажу будинків чи квартир укласти договір, яким всі права на нерухоме майно переходять до сина чи дочки.

Які складнощі можуть виникнути у разі оформлення квартири на дитину?

Якщо купівля чи приватизація квартири, вдома була на неповнолітнього, він вважається його власністю. Крім дитини, ніхто не має права їм розпоряджатися. У ролі захисника його інтересів тепер виступає орган опіки. Тому подарувати комусь іншому, здати в оренду, передати в заставу нерухомість не вдасться.

Її не можна обміняти або продати, якщо немає дозволу з боку органу опіки, який завжди діє на користь дитини. Тому продати велику по квартирі квартиру і купити меншу не вийде. Дитині можна купити лише більше за площею житла. Але навіть якщо дозвіл на угоду орган опіки дасть, то буде потрібна згода обох батьків. У разі, коли вони в розлученні, живуть далеко або не спілкуються, це досить складно зробити, тим більше, що другий з батьків повинен з'явитися в орган опіки особисто.

UA