Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Хто має право на комору?

Кладовка - приміщення, призначене для зберігання предметів, що рідко використовуються в повсякденному житті. Сезонний інвентар, дитячі коляски, іграшки, інструменти захаращують малогабаритні квартири, виникає бажання перенести предмети подалі. Стихійно з'являються місця спільного користування мешканців багатоквартирних будинків. Устаткуються комфортні зони, кімнати зберігання, що привертають увагу цінністю додаткової площі.

приватизація комори

Хто має право на комору розташовану на сходовому майданчику?

У новобудовах передбачаються візки, кімнати спільного користування – келери. Атрибут розташований в елітних будинках, оформляється нежитловим приміщенням або спільним будинком будинку. У першому випадку, подібно до підвалів і комор, володіння відбувається на підставі часткової власності мешканців. Друга ситуація передбачає самостійний об'єкт, прикріплений до окремої квартири.  

Супутні послуги

Оформлення у власність спільного майна, приватизація нерухомості відбувається одночасно з підписанням квартирних документів. Продати побутове приміщення окремо не можна, не змінюючи статусу нежитлового приміщення. Утримання кімнати спільного користування оплачують усі мешканці, подібно до підвалів, горищ і сходових кліток, власники ділять витрати порівну. Податок на спільне будинкове майно не стягується. Юридична компанія Документи допомагає розібратися в переплетення форм власності, оперуючи інформацією БТІ, що фіксує зміни у плануванні та призначенні приміщень.

Чи дозволено робити комору у під'їзді (підвалі)?

Часто комори утворюються стихійно у місцях спільного користування людей. Керівна компанія обладнає кімнату з урахуванням вимог протипожежної безпеки. Рішення про створення нежитлового приміщення ухвалює збори власників квартир. Одеса надасть юристів, які працюють професійно у компанії з оформлення документів. Одноосібне володіння мешканців приміщенням у підвалі, сходах, власники опротестовують, заручившись підтримкою фахівців, ґрунтуючись на вирішенні зборів мешканців будинку. Переведення в житловий фонд спільної будинкової власності неможливе, приймається спільне рішення про правила використання вільного місця за обладнаними дверима.

Приватизація комірки на сходовому майданчику

Україна сприяє розвитку юридичних компаній, які надають якісні послуги населенню. Угоди з нерухомістю передбачають оформлення документів кваліфікованими фахівцями без помилок. Комір не може стати власністю окремої людини, якщо перебуває в одноосібному володінні. Мешканці будинку приєднуються до користувачів приміщення. Приватизація комори, розташованої на сходовому майданчику в багатоповерховому будинку, неможлива, зачіпає інтереси людей, що проживають у квартирах.

Вимоги до комор

Кімната спільного користування у багатоквартирному будинку створюється власниками на підставі рішення зборів. Щоб узаконити дії, компанія, що управляє, оформляє документи за допомогою юристів. Приватизація нежитлових приміщень неможлива, обладнуються місця зберігання предметів та інструментів на правах володіння, користування. Щоб дотриматися заходів безпеки, виконуються вимоги до комор:

  • полиці складування не перешкоджають комунікацій;
  • дотримується передбачений перелік предметів зберігання у підвалах, що виключає пожежонебезпечні та легкозаймисті речовини;
  • дві двері для безпечної евакуації;
  • стійкість до займання матеріалів устаткування.

БТІ надає технічний план будівлі, будівництво визначається узгодженням кількох інстанцій. Зверніться до юристів, які сформують офіційні запити компанії, що управляє. Професіонали допоможуть узаконити розташування місця спільного користування, запобігши конфліктам та штрафам за незаконні дії. Достатньо зв'язатися з менеджером, обговорити умови співпраці з питань, що вас цікавлять, і насолоджуватися появою додаткової площі на території будинку.

UA