Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як узаконити самовільну споруду швидко та без проблем?

Самобудом вважається будь-яке нерухоме майно, зведене без отримання дозвільних документів. Ось які саме об'єкти вважаються зведеними самовільно:

  • будівлі, збудовані без дозвільної документації, що регламентує процес будівництва;
  • будівлі, зведені за неправильно оформленим проектом;
  • будівлі, під час будівництва, або після зведення яких було встановлено факти порушення БНіП.

Оформлення самовільного будівництва

Легалізація такого об'єкта є тривалим і дуже трудомістким процесом. Потрібно наголосити, що порядок при цьому сильно відрізняється залежно від того, будівлю якої категорії складності необхідно легалізувати. Ухвалення в експлуатацію споруд 1-3 категорій складності здійснюється за допомогою направлення до ДАСІ декларації введення в експлуатацію об'єкта. Будинки, що належать до 4-5 категорії складності, приймаються в експлуатацію за допомогою реєстрації відповідного акта в ДАСІ, з подальшою видачею сертифікату.

Супутні послуги

Етапи узаконення самобуду

Для оформлення правовстановлюючих документів потрібно:

  1. Пройти процес технічної інвентаризації.
  2. Зареєструвати в ДАСІ декларацію, або ж акт про введення об'єкта в експлуатацію.

Як бачите, узаконити самобуд не просто. Механізм багаторівневий, що потребує певних знань та завзятості. Ось чому цей захід краще довірити досвідченим фахівцям, які мають юридичну освіту та практику, що радить.

Чи є альтернативний спосіб стати власником самобуду?

Так, такий спосіб є, але доведеться звертатися до суду з доказами того, що зведений об'єкт відповідає будівельним нормам.

Юридична компанія «Документи» візьме на себе дії, спрямовані на отримання права власності, якщо ваш будинок, флігель, офіс чи будь-який інший об'єкт спочатку не було зведено з урахуванням усіх процедур будівництва.

UA