Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як отримати дозвіл на будівництво гаража?

Перед тим, як приступати до будівництва гаража, необхідно отримати дозвіл на будівництво. З цим вам допоможе наша юридична компанія в Одесі, яка займається будь-якими питаннями щодо оформлення нерухомості.

Приватизація гаража

Зведення гаража складна процедура з технічної точки зору, але основні складності полягають в оформленні юридичного статусу новобудови. Насамперед необхідно отримати дозвіл на будівництво гаража, і лише потім купувати будівельні матеріали.
Основна складність полягає у вирішенні земельного питання. Звичайно, якщо ділянка, на якій стоятиме гараж, належить вам, на одну велику проблему поменшає. І навіть у цьому випадку слід врахувати, що гараж, що планується, не повинен суперечити основним вимогам законодавства. Насамперед об'єкт не повинен використовуватися для ведення комерційної діяльності.

Супутні послуги

Що таке дозвіл на будівництво гаража?

Це документ, що підтверджує відповідність проекту вимогам містобудівного плану та дає право на зведення об'єкта. Потрібно розуміти різницю між легкими металевими конструкціями, які можна демонтувати без порушення їхньої цілісності, і капітальними, що мають фундамент. Якщо потрібно отримати дозвіл на будівництво гаража другого типу, доведеться подавати заяву до місцевого відділу архітектури з документами:

  • Документ про право власності на ділянку.
  • Будівельний проект з плановою та кошторисною документацією.

На перевірку переданої інформації, проведення виїзного обстеження та ухвалення рішення відведено період у 10 днів.

Дозвільні документи на будівництво

Важливо усвідомлювати різницю між капітальною будовою, зведеною на фундаменті, та металевою спорудою, установка якої не потребує такої ретельної культиваційної діяльності. Якщо у ваших планах будівництво гаража з фундаментом, потрібно розпочати звернення до місцевих органів влади.

Насамперед подаємо заяву до місцевого відділу архітектури. До нього прикладаємо такий перелік документів:

  1. Свідоцтво про право власності на ділянку землі. Якщо такого документа немає, підійде дозвіл від власника землі.
  2. Проект будівництва. Потрібна планова та кошторисна документація, з якої фахівець зможе зробити висновки про фізичні розміри споруди, її площу.

На розгляд документів та ухвалення рішення законом відводиться 10 днів. За цей термін проводиться перевірка достовірності зазначених у документах даних, здійснюється виїзне обстеження ділянки.

Дозвіл на будівництво гараж у дворі багатоквартирного будинку

Законне оформлення гаража поряд з багатоповерховим будинком – проблемний процес із безліччю нюансів. Щоб звести будівництво спочатку необхідно отримати папери про право власності або право користування ділянкою (акт на землю, договір оренди тощо). Проте у законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» зазначено, що прибудинкова територія перебуває у загальному користуванні всіх власників. І якщо ділянка буде виділена одному з них, це порушить права решти. Звертайтеся, і ми надамо потрібну інформацію та допомогу з цього питання.

Як узаконити гараж у дворі приватного будинку?

Якщо гараж був збудований самовільно, його потрібно легалізувати, інакше буде неможливо оформити його у власність, розпоряджатися будинком та ділянкою. Для цього потрібно пройти такі кроки:

  1. Провести технічне обстеження.
  2. Виготовити техпаспорт.
  3. Подати декларацію про готовність об'єкта до ДЕРБК.
  4. Виконати реєстрацію права власності у Держреєстрі.

Узаконювати металевий гараж не потрібно, достатньо мати папір, що підтверджує право володіння (розпорядження) на ділянку під ним.

Чи потрібно реєструвати гараж на власній ділянці?

Щоб обладнати гараж на своїй ділянці, не потрібно отримувати дозвіл на будівництво. Винятком є капільні споруди з інженерними комунікаціями чи призначені ведення комерційної діяльності. Однак, документ може знадобитися при конфліктних ситуаціях із сусідами або виникненні питань з боку державних служб. Крім того, потрібно подбати про дотримання протипожежних та санітарних норм, врахувати прописані в БНіП відстані до житлового будинку, кордони із сусідньою ділянкою, дерев тощо.

Фахівці нашої юридичної компанії в Одесі детально проконсультують з усіх питань та допоможуть в оформленні будь-яких документів, які можуть знадобитися для будівництва та узаконення гаража.

Чи може бути відмовлено у дозволі на будівництво гаража?

Так, якщо подана інформація виявилася недостовірною, або з'ясувалося, що заявник не має права розпоряджатися земельною ділянкою згідно із законом. У будь-якому випадку заявник завжди має можливість відновити справедливість через суд у разі відмови. Як за стандартних умов, так і у випадку із судовим розглядом, не обійтися без допомоги висококласних юристів.

UA