Перед тим, як приступати до будівництва гаража, необхідно отримати дозвіл на будівництво. З цим вам допоможе наша юридична компанія в Одесі, яка займається будь-якими питаннями щодо оформлення нерухомості.
Зведення гаража складна процедура з технічної точки зору, але основні складності полягають в оформленні юридичного статусу новобудови. Насамперед необхідно отримати дозвіл на будівництво гаража, і лише потім купувати будівельні матеріали.
Основна складність полягає у вирішенні земельного питання. Звичайно, якщо ділянка, на якій стоятиме гараж, належить вам, на одну велику проблему поменшає. І навіть у цьому випадку слід врахувати, що гараж, що планується, не повинен суперечити основним вимогам законодавства. Насамперед об'єкт не повинен використовуватися для ведення комерційної діяльності.
Це документ, що підтверджує відповідність проекту вимогам містобудівного плану та дає право на зведення об'єкта. Потрібно розуміти різницю між легкими металевими конструкціями, які можна демонтувати без порушення їхньої цілісності, і капітальними, що мають фундамент. Якщо потрібно отримати дозвіл на будівництво гаража другого типу, доведеться подавати заяву до місцевого відділу архітектури з документами:
На перевірку переданої інформації, проведення виїзного обстеження та ухвалення рішення відведено період у 10 днів.
Важливо усвідомлювати різницю між капітальною будовою, зведеною на фундаменті, та металевою спорудою, установка якої не потребує такої ретельної культиваційної діяльності. Якщо у ваших планах будівництво гаража з фундаментом, потрібно розпочати звернення до місцевих органів влади.
Насамперед подаємо заяву до місцевого відділу архітектури. До нього прикладаємо такий перелік документів:
На розгляд документів та ухвалення рішення законом відводиться 10 днів. За цей термін проводиться перевірка достовірності зазначених у документах даних, здійснюється виїзне обстеження ділянки.
Законне оформлення гаража поряд з багатоповерховим будинком – проблемний процес із безліччю нюансів. Щоб звести будівництво спочатку необхідно отримати папери про право власності або право користування ділянкою (акт на землю, договір оренди тощо). Проте у законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» зазначено, що прибудинкова територія перебуває у загальному користуванні всіх власників. І якщо ділянка буде виділена одному з них, це порушить права решти. Звертайтеся, і ми надамо потрібну інформацію та допомогу з цього питання.
Якщо гараж був збудований самовільно, його потрібно легалізувати, інакше буде неможливо оформити його у власність, розпоряджатися будинком та ділянкою. Для цього потрібно пройти такі кроки:
Узаконювати металевий гараж не потрібно, достатньо мати папір, що підтверджує право володіння (розпорядження) на ділянку під ним.
Щоб обладнати гараж на своїй ділянці, не потрібно отримувати дозвіл на будівництво. Винятком є капільні споруди з інженерними комунікаціями чи призначені ведення комерційної діяльності. Однак, документ може знадобитися при конфліктних ситуаціях із сусідами або виникненні питань з боку державних служб. Крім того, потрібно подбати про дотримання протипожежних та санітарних норм, врахувати прописані в БНіП відстані до житлового будинку, кордони із сусідньою ділянкою, дерев тощо.
Фахівці нашої юридичної компанії в Одесі детально проконсультують з усіх питань та допоможуть в оформленні будь-яких документів, які можуть знадобитися для будівництва та узаконення гаража.
Так, якщо подана інформація виявилася недостовірною, або з'ясувалося, що заявник не має права розпоряджатися земельною ділянкою згідно із законом. У будь-якому випадку заявник завжди має можливість відновити справедливість через суд у разі відмови. Як за стандартних умов, так і у випадку із судовим розглядом, не обійтися без допомоги висококласних юристів.