Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42
Замовити дзвінок Передзвонимо через 15 хвилин! +38 (048) 752-89-42

Як безкоштовно отримати землю?

Кожен житель України має право отримати землю у власність безкоштовно на законодавчому рівні. Щоб зрозуміти, як реалізувати цю дію, читайте нашу статтю до кінця.

Кожен мешканець зможе отримати свій пай сільськогосподарського рівня, а також для садівничої діяльності або під житлову забудову, а також для зведення власного гаража.

Безкоштовні земельні ділянки

Хто має право отримати «безкоштовну» ділянку на території України?

ЗК України чітко конкретизує, для кого буде доступно отримання та обставини для того, щоб вам змогла прийти ствердна відповідь від державних органів.

Стаття 116 у частині номер 4 говориться про те, що передача ділянок у безоплатному користуванні для власних потреб громадян, визначеного земельним кодексом (ЗК), може здійснюватися не більше ніж 1 раз на певний вид використання.

Супутні послуги

Пункт має важливі тези, куди слід звернути пильну увагу.

  1. Будь-який громадянин чи громадянка Української республіки має право на одержання земельної ділянки від органів державного управління безоплатно (безкоштовно).
  2. Кожен громадянин країни зможе отримати у власній власності до 6 земельних ділянок.

Таким чином можна зробити висновок з того, що кожен повнолітній житель України має право отримати у свою власність деяку кількість земельної ділянки (по 1 з 6 видів використання). Звідси виникає інше питання — чи є категорія осіб, які можуть претендувати на будь-які пільги, які мають пріоритет при розподілі земель? Відповідь проста - так є.

Хто має першорядні права на отримання землі на безоплатній основі

Законодавство першорядну чергу присвоюють ветеранам війни, згідно із законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», де прописано те, що під першу чергу потрапляють особи, описані в цьому законі, в тому числі на ділянки землі для будівництва особистого житла, а також для створення особистого саду та городу.

Крім цього, цей закон говорить про те, що на отримання заміли на безоплатній основі мають ветерани, які отримали інвалідність внаслідок війни, а також сім'ї військовослужбовців, які загинули під час воєнних дій.

Також допомагають з поліпшенням житлових умов державні та місцеві органи багатодітним сім'ям, виділяючи їм цілинні землі під різні завдання.

Під які потреби держава виділяє цілинні землі?

У 4 главі ЗК є весь список про існуючі у наш час типи земельних ділянок. При цьому громадяни мають право отримати ділянку заміли лише за суворо описаними в законодавстві цільовими призначеннями та площами. До таких потреб є такі категорії та площі ділянок.

  • Для проведення фермерського господарства обчислюється частка землі в індивідуальному порядку.
  • Для сільського господарства визначається індивідуально, але не більше 2 гектарів в одні руки.
  • Для садівництва надається трохи більше 1200 квадратних метрів.
  • Ділянки під будівництво, а також обслуговування житлової нерухомості, зведеної на даній ділянці, наданої державою, а також господарських будівель не більше 2500 квадратних метрів у селах, селищах не більше 1500, а в прилеглих до міста територій не більше 1000.
  • Ділянка, яка використовується для дачного будівництва не більше 1000 квадратних метрів.
  • Ділянка, яку можна використовувати для гаражного будівництва не більше 100 кв.

Земельні ділянки можна отримати арктично в будь-якому регіоні Української республіки незалежно від вашого місця проживання або реєстрації. Але при цьому ця програма здійснюється лише в тому випадку, якщо є повністю вільні ділянки, які дозволено передавати громадянам на безоплатній основі.

Як знайти «вільні» земельні ділянки

Один із найскладніших етапів є пошукові роботи щодо вільних ділянок. Ви можете зробити це декількома способами.

  1. Дізнатися про це самостійно.
  2. Скористайтеся публічною кадастровою картою України.
  3. Надіслати запит до міської адміністрації.

Яким чином можна отримати землю під власні потреби?

Процедуру з отримання землі на безоплатне використання та присвоєння її у свою власність визначено статтею 118 ЗК України, яка складається з деяких етапів, зазначених нижче.

Як отримати «вільну» землю? Покрокова інструкція

  1. Першим кроком буде перехід на кадастрову карту публічного типу та вибрати ділянку як у вашому регіоні проживання, так і в інших регіонах України.
  2. Наступним кроком стане опис того, для чого ви плануєте використовувати дану ділянку, а також зрозуміти чи буде вона вам підходити під ваші вимоги.
  3. Приїхати на обране заздалегідь місце, після чого переконатися в тому, що на цій території немає інших забудов.
  4. Напишіть спеціальну заяву, де потрібно вказати дані ділянки, які є на публічній кадастровій карті, передавши її до найближчого центру надання адміністративних ділянок.
  5. Чекайте на відповідь від місцевих органів самоврядування. Вони мають рівно місяць, щоб вирішити, чи маєте ви право на розробку даної місцевості або відмовити в цьому, вказавши на причини в офіційній заяві.

При цьому отримати ділянку цілком реально, при цьому для цього слід докласти деяких зусиль. Слід розуміти одну істину — чим ближче підійде час на відкриття земельного ринку, тим більше конкурентів у вас буде на отримання земельної ділянки.

Деякі нюанси під час отримання землі

Процедура отримання безкоштовної землі має деякі нюанси, які слід враховувати в першу чергу. Сама процедура може займати від подання заяви до офіційного рішення від 1 до 3 місяців, при цьому вас чекатиме в більшості випадків так званий «бюрократичний саботаж», оскільки місцеві чиновники іноді можуть надсилати в офіційній відповіді не зовсім виразні відповіді, які ні в якому разі у разі не стосуватимуться даної справи. Вони очікують на те, що ви відразу ж опустите руки, не домагаючись своїх прав.

Щоб вирішити цю проблему, слід звертатися до суду з адміністративних справ, які дозволятимуть вирішити питання лише протягом кількох місяців. Ми не відмовляємо вас у цій справі, враховуючи, що земля видається на безоплатній основі, проте отримати її відразу точно не вийде. Щоб отримати належну вам ділянку, слід запоститися терпінням і бути готовим до рішучих дій. 

UA